Владика Василій привітав о. Романа Кіцелюка з 40-річчям

У неділю, 3 листопада, владика Василій Івасюк очолив Архиєрейську Божественну Літургію в храмі Стрітення Господнього м. Коломиї.

Співслужили його Преосвященству парох храму, протосинкел єпархії о. Роман Кіцелюк спільно з численним духовенством Коломийського деканату.

Після прочитання Євангелія, яке цього дня оповідає про воскресіння сина вдовиці з м.Наїн, кир Василій виголосив проповідь. 

“Роздуми про життя і тайну смерті неприємно торкаються наших почуттів. Життя можна порівняти зі швидкими Карпатськими річками. Дивлячись з берега на водоспади, бачимо як потоки води розбиваються об каміння, неначе живі істоти та піднімаються хвилями вверх і ковзають вниз по каміннях, пропадаючи безслідно з очей. Ось так покоління за поколіннями проходять по дорогах цієї землі; вони із небуття приходять і йдуть невідому могильну темноту”, – сказав проповідник.

Також владика Василій закликав задуматися над тим, що кожну хвилину хтось покидає цей світ. “Ми вже стали в чергу, – продовжив він, – хоча навіть про це ще не здогадуємося. Ми ніколи не будемо знати, скільки людей нас випередять. Ми не зможемо повернутися в кінець черги або вийти з неї. Ми не зможемо уникнути чи зупинити хід до закінчення життя на землі. Тому звертаємо увагу на інші добрі моменти, правильно використовуємо свій час, поважаємо людей, пробачаємо всім, переконуємося як наша сім’я любить нас, а ми всіх рідних. Одначе, людина кожну хвилину рухається в черзі вперед і сама цього не завважує, тобто скорочуються дні свого перебування на землі. Подібно як похоронна процесія у м.Наїн наближається до виходу з міста на цвинтар і тільки Христос зумів її зупинити, воскресити померлого та повернути назад його у чергу до Неба. Так і ми невпинно наближаємося до виходу з цього життя. Тому подбаймо про те, щоб йдучи за Спасителем, кожен з нас знайшов дорогу до восресіння”.

Опісля зі щирими словами вітань, з нагоди 40-річного ювілею, владика звернувся до протосинкела єпархії, декана Коломийського о. Романа Кіцелюка. Єпископ відзначив ревну душпастирську діяльність священника: паломництва, пасторальну працю на парафії, катехизацію та співорганізацію щорічного фестивалю духовної пісні “Все упованіє моє на тебе Мати возлагаю”.  На пам’ятну згадку про свято кир Василій вручив священнику репринтне видання “Острозької Біблії” – першого повного друкованого тексту Старого і Нового Завіту, підготовленого в Україні наприкінці XVI століття. Ювіляр у свою чергу подякував єпископу і духовенству за вітання та запевнив, що й надалі ревно виконуватиме покладені на нього обов’язки. На завершення хористи та всі присутні спільно проспівали о. Роману многоліття.

Джерело: пресслужба єпархії

 


Новини єпархії