Владика Василій привітав коломийських митців з 5-ю річницею створення спілки

22 жовтня Коломийська регіональна організація Спілки художників відзначила своє 5-річчя з дня створення. Привітати талановитих майстрів пензля зібралось духовенство, представники влади  та поціновувачі мистецтва.

На початку голова регіональної спілки Катерина Каркадим запросила до слова правлячого архиєрея Коломийської єпархії УГКЦ кир Василія Івасюка. Вітаючи коломийських митців владика зазначив, що їхні праці є справжньою окрасою музеїв нашого краю, держави та світу.

“Україна завжди славилася своїми художніми талантами і ви продовжуєте примножувати цей особливий дар: з білого полотна, з грудочки глини, кусочка скла чи металу або з каменю чи з верховинського дерева творите високе мистецтво. Зупиняєте мить, щоб незабаром перетворити її у вічність, створюючи потужний пласт національної культури. У сучасній Українській державі вам належить особлива місія: не тільки розкрити світові самобутність нації через призму традиційного мистецтва, а й створити нові шедеври, що органічно впишуться у європейський культурний простір”, – закликав владика Василій.

Відтак художників привітали заступник міського голови Володимир Бойцан, начальник відділу культури Коломийської міської ради Уляна Мандрусяк, директор музею Гуцульщини та Покуття Ярослава Ткачук. Своїми враженнями поділились і троє нових учасників Спілки, які розповіли, що їм приємно перебувати в колі знавців своєї справи. Самі ж художники побажали одні одним натхнення до нових творчих вершин.

Після урочистої частини присутні мали можливість поспілкуватися з місцевими майстрами та ознайомитись з їхніми витворами.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії