Владика Василій освятив новозбудований храм у с. Репужинці

19 вересня 2021 р. Б. – правлячий архиєрей Коломийської єпархії, Преосвященний владика Василій Івасюк, завітав з душпастирським візитом у с. Репужинці, на парафію чуда Архистратига Михаїла, де освятив новозбудований храм, присвячений найбільшому й наймогутнішому небесному покровителю й заступнику – Архистратигу Михаїлу. Будова цього храму тривала 9 років – розпочалося його будівництво 2012 р. Б. й завершилося 2021 р. Б.,  19 вересня 2021 р. Б. відбулося його освячення.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив Кир Василій Івасюк у співслужінні із о. міт. Василем Скрипкою, протопресвітером Чернелицького  протопресвітеріату, о. Ігорем Базюком – адміністаротором парафії Чуда  архистратига Михаїла, о. Юрієм Гречином, о. Ігорем Ємчуком, о. Василем Дальовським, о. Михайлом Івасюком, о. Гнатом Меушем   та численним духовенством деканату.

У своєму батьківському слові владика Василій нагадав присутнім про історію свята, на честь якого названий їхній храм: «Історія розповідає, що у ІV столітті християнство продовжувало терпіти переслідування від язичників. Одному язичнику уві сні з’явився Архистратиг Михаїл та сповістив, що його дочка отримає дар мови, щойно скуштує води з чудотворного джерела у місцевості Хони. Так і сталося. Після чого вдячний за зцілення дочки чоловік увірував усім серцем, хрестився разом з усією сім’єю та побудував на тому місці храм в ім’я архангела Михаїла. У християнства в усі часи були вороги, тому вони  вирішили зруйнувати храм. Задля цього вони з’єднали гирла двох гірських потоків, направивши їх на церковну споруду. І коли дві річки єдиним бурхливим потоком понеслись на Михайлівський храм, несподівано з’явився його небесний покровитель Архистратиг Михаїл, котрий ударив своїм жезлом в кам’яну гору і, зробивши в ній велику прірву, скерував туди потік води. Вороги розбіглися, а те місце відтоді було названо Хони, що в перекладі означає «ущелина»».

Також владика Василій нагадав вірним про будову храму, вказавши на символізм його частин: «Божий храм поділяється на притвор, храм вірних і святилище… Притвор – місце приготування і покаяння. Храм вірних є основним у духовному житті християнина, бо у ньому люди отримують всі Божі ласки через слухання Божого слова та участь у святих Тайнах… Наша участь у богослужіннях є передсмаком блаженного життя у Небі… Святилище – тут перебуває Євхаристійний Христос і приноситься Безкровна Жертва. Свята трапеза – це чотирикутний і рівнобічний стіл, який стоїть на середині святилища й на ньому відправляється Божественна Літургія… Іконостас – це висока і подекуди сягаюча до стелі стіна, повна образів, розміщених у відповідному порядку. Він вважається повним тоді, коли містить у собі п’ять рядів ікон, причому розміщених у певному порядку… Стінопис Храму вірних наповнюють ікони чи епізоди зі Старого та Нового Заповітів, а також постаті мучеників, святих дів, подвижників, які своїм життям свідчили відданість Христові. У духовному розумінні храм вірних пригадує корабель спасіння Ноя, наповнений вірними. Наша участь у богослужіннях є передсмаком блаженного життя у Небі».

Опісля Преосвященний владика Василій нагородив адміністратора Храму   Чуда Архистратига Михаїла, отця Ігоря Базюка,  церковної нагородою – Хрестом з прикрасами.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії