Владика Василій очолив вечірню із виставленням Плащаниці у головній святині м. Коломия

Страсна П’ятниця – найсумніший день року, бо цього дня помирає Син Божий, а наш Спаситель, Ісус Христос. Це день смутку й тиші, на знак покори й скорботи замовкають церковні дзвони, у храмах не відправляється Літургія, бо Ісус приносить Себе у жертву заради усіх людей, а під час виносу Плащаниці діти гуркочать дерев’яними калатальцями.

Преосвященний Владика Василій разом із духовенством Катедрального собору Преображення Христового м. Коломиї помолилися Царські Часи й Вечірню з чином винесення Плащаниці.

Під час страсних богослужінь велику увагу й шану віддається Плащаниці, тому простирадлу, плату чи савану, в якому було загорнене мертве тіло Христа Господа. На ній кровавими літерами написана історія спасіння людського роду, історія безкінечної Божої любові, милосердя та справедливості до усіх нас, грішних.

«Церква згадує нині поховання Ісуса Христа у гробі, перемогу добра над злом, визволення праведників з пекла. А виставлена плащаниця в храмі – про  невинно засудженого на розп’яття Сина Божого, а також про усі тих, кого невинно убили. Тут ми бачимо абортованих дітей в Україні та цілому світі, невинно убитих на війні… У світі відбувається підступна й жорстока війна, де не видно перемир’я і закінчення, там немає переможців і переможених, а залишаються тільки кати і жертви. Ця війна охопила в основному цивілізовані країни з культурою і прогресом. Ця війна безсердечна різанина, геноцид, котрий немає аналогів в історії людства. І називається така війна – війною родичів проти своїх дітей; на цій війні проливаються потоки крові поєднані із жорстоким катуванням. Ця лицемірна бійня забирає десятки мільйонів дітей і називати її треба вбивством невинних і беззахисних… Вбивство беззахисного – це найпідліший і найпротивніший вид вбивства. Сьогодні, дивлячись на Плащаницю, поховання Сина Божого, батьки мають побачити своїх невинно вбитих дітей й покаятися за скоєні вбивства. Господи прийми щире розкаяння батьків за скоєні вбивства невинних і беззахисних»наголосив преосвященний владика Василій.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії