Владика Василій очолив святкове богослужіння у монастирі св.Онуфрія м. Львів

Урочисті святкування з нагоди храмового празника в монастирі святого преподобного Онуфрія Великого розпочалися 22 червня Великою Вечірнею з Литією.

Суботнього дня богослужіння очолив ігумен монастиря о. Йоаким Ошуст, ЧСВВ. А в сам день святкування, 23 червня, моління розпочалися Утренею та Молебенем до святого Онуфрія. Опісля Архиєрейську Божественну Літургію очолив єпарх Коломийський Преосвященний владика Василій (Івасюк). У своєму зверненні до вірних, владика згадуючи про відзначення 30-ліття виходу Церкви з підпілля, наголосив про важливість вірності Церкві та збереженні віри сьогодні.

“Пам’ятати героїчні свідчення віри двадцятого століття означає приготуватися до майбутнього. Нові покоління повинні знати ціну отриманої віри, щоби взяти з вдячністю Євангеліє і ним освітлювати ціле третє тисячостоліття. Історичний період з 1917 до 1991 року в СРСР позначений «морем» пролитої крові мільйонів людей. Вони перенесли переслідування, на них експериментували ненависть та ізоляцію, насильство і вбивство. У святинях і концтаборах невинні платили кров’ю лише за те, що належали до Христової Церкви. Папа Іван Павло II під час свого апостольського візиту в Україну з 23 по 27 червня 2001 р. стверджував, що територія нашої України є «пам’ятником тисячам християн ХХ століття». Українська земля увібрала їхню кров, зберегла її, наче зерно, яке при перших променях надії почало давати щедрі плоди. Ці мученики підтвердили, що християнини – це громадяни Царства Божого. Їхній приклад запрошує усіх людей на початку третього тисячоліття бути свідками віри”, – сказав владика Василій.

З нагоди урочистостей храмового цього дня в Архиєрейській Божественній Літургії взяли участь священики із різних василіянських монастирів.

Після завершення Святої Літургії відбулася Суплікація та посвячення води. Ігумен монастиря – о. Йоаким подякував Владиці за участь. Він також склав подяку всім священикам, які взяли участь у моліннях з нагоди празника, у сповіді вірних. Також отець ігумен звернувся зі словами подяки до прихожан та всіх вірних, які прибули на урочистість та взяли активну участь у спільній молитві, а для себе здобули духовну користь.

Джерело: прес-служюа єпархії за матеріалами //osbm.lviv.ua


Новини єпархії