Владика Василій молився Утреню Страстей

Після тайної Вечері Ісус зі Своїми учениками входить в Гетсиманський сад. Ісус молиться Своєму Небесному Отцю: «Отче Мій, коли ця чаша не може минути, щоб Я її не пив, хай буде Твоя воля!» (Мт. 26:42). Христові залишилися лічені години на волі. Наближаються Його муки й страждання, вже й недалеко зрадник, який готує для Христа поцілунок.

Ввечері Великого Четверга, в Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї, преосвященний владика Василій та духовенство, відслужили Утреню Страстей. Це особливе богослужіння, під час якого читаються дванадцять Євангелій, присвячених прощальній розмові Ісуса зі Своїми учнями, Його страстям, розп’яттю та похованню.

Вкінці богослужінь преосвященний Владика Василій звернувся до усіх присутніх зі своїм повчальним словом: «Зрада Юди, одного із дванадцяти апостолів, найближчих й найрідніших для Ісуса людей – це віроломство. Востаннє відзначаючи Пасху зі своїми дванадцятьма апостолами, Ісус промовив: «Правду кажу вам: один з вас зрадить мене» (Мт. 26:21). Уночі того ж дня в Гетсиманському саду Ісус звернувся до Петра, Якова й Івана з такими словами: «Мій зрадник уже близько». У цей момент в саду з’явився Юда зі своїми спільниками: «Зрадник Його дав їм знак, мовивши: «Кого я поцілую, це Він, беріть Його. І відразу ж підійшов він до Ісуса й каже: «Радуйся, мій Учителю!» – та й поцілував його» (Мт. 26:46-50). Користолюбний Юда «Його зрадив, побачивши, що Його засудили, розкаявся і повернув тридцять срібняків назад первосвященикам і старшим» (Мт. 27:3)».

Владика Василій закликав: «Хоча ми і живемо в зрадливому, віроломному світі. Все ж у християнському храмі є чимало вірних братів й сестер, приклад яких нам варто наслідувати. Власним життям вони доводять свою відданість та можуть йти стопами апостола Павла: «І ви, і Сам Бог свідки того, якими відданими, праведними та бездоганними були ми серед вас, віруючих» (І Сол.2:10). Тож і далі залишаймося відданими Богові та одні одним».

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії