Владика Василій Івасюк взяв участь в урочистостях з нагоди 10-ліття інтронізації Блаженнішого Святослава

Сьогодні, 28 березня 2021 р. Б., – особливий день в історії УГКЦ. 10 років тому назад наша Церква отримала Отця і Главу Блаженнішого Святослава.

Урочисту святкову Літургію у Патріаршому Соборі Воскресіння Господнього очолив Блаженніший Святослав, котрому співслужили єпископи УГКЦ, зокрема і наш правлячий Архиєрей, Владика Василій Івасюк.

Серед великого числа духовенства були представники із нашої єпархії, а саме: о. Роман Кіцелюк – протосинкел, о. Віктор Прийдун – економ, о. Юрій Лукачик – синкел у справах мирян. 

У своєму подячному слові Блаженніший Святослав сказав: «Cьогодні хочеться подякувати Господу Богу за особливий дар П’ятидесятниці… за дар відчуття близькості Святого Духа над нашою Церквою». Цитуючи апостола Павла, Патріарх Святослав наголосив: «Божа сила проявляється у моїх немощах. Ми дякуємо Господу, що Він в особливий спосіб проявив Свою дію на нашій Церкві. Ми тих 10 років часами засоромлювали могутніх, мудрих, сильних цього світу, єдиною силою, котру має наша Церква – благодаттю та силою Святого Духа».

Отець і Глава нашої Церкви зазначив: «Cьогодні тільки Господеві належить дяка, за те, що Він так лагідно й невтомно дихає на нашу Церкву своїм Святим Животворящим Духом».

Дякуючи нашому Владиці Василію за його присутність та спільну молитву, Блаженніший Святослав сказав: «Владика Василій мені написав цікавого листа: ми так, із Карпатських верховин, споглядаємо на Київ. З гір – в низини. Сьогодні Ви, Владико, не тільки споглядаєте на Київ із Карпат, але спільно тут, над Дніпром, із нами молитеся. Щире Вам спасибі».

Нагадаємо: напередодні із привітальним листом Правлячий Архиєрей Коломийської єпархії, Василій Івасюк, звернувся до Блаженнішого Святослава.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії
Фото: пресслужба Київської Архиєпархії


Новини єпархії