Владика Василій (Івасюк) взяв участь у відкритті Міжнародного фольклорного фестивалю “Писанка-2018”

Щороку в час Міжнародного фольклорного фестивалю “Писанка” Коломия “цвіте” вишиванками. Звідусіль до писанкового міста з’їжджаються гості з різних регіонів України й за кордону.

За традицією масштабне дійство розпочалось зі свякової ходи від міської ратуші до музею писанкового розпису. Колонами стометрівкою пройшлись представники міста і влади, духовенство, гості та учасники фестивалю.

Право розпочати урочисте відкриття, на площі перед музеєм, надали творчим колективам м.Коломиї.

Відкриття фестивалю "Писанка-2018"

Опубліковано Коломийська єпархія УГКЦ 22 квітня 2018 р.

Відтак зі сцени до присутніх звернулись правлячий арихиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) та єпископ Коломийський і Косівський Юліан (Гатала) УПЦ КП.

Вітаючи коломиян та гостей фестивалю владика Василій звернувся трьома мовами зі словами християнського привіту, після чого продовжив: “Великдень – це день воскресіння Ісуса Христа і найвеличніше свято року, котре завжди супроводжується писанкою. Особливого значення набуває посвячення Пасхи і писанок, котрі символізують весняне відродження природи і своїми коренями сягають у далеке минуле. Мудрі люди кажуть: “У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки”. 

Наостанок владика порівняв жінку-гуцулку в національному одязі з писанкою і побажав представницям прекрасної половини людства надалі продовжувати писанковий рід України, благословляючи їх на добру долю.

Слово владики Василія на відкритті ХІ Всеукраїнського фольклорного фестивалю "Писанка-2018"

Опубліковано Коломийська єпархія УГКЦ 22 квітня 2018 р.

Опісля до коломиян звернулися представники влади та закордонних делегацій, які залишили пам’ятні подарунки для жителів Коломиї. Продовжився фестиваль мистецькою програмою за участі колективів народної творчості.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії