Владика Василій Івасюк відвідав парафію Чуда святого Архистратига Михаїла м. Снятина

1 травня 2022 р. Б. Преосвященний владика Василій, правлячий архиєрей Коломийської єпархії, відслужив Архиєрейську Божественну Літургію на парафії Чуда святого Архистратига Михаїла м. Снятина Снятинського протопресвітеріату.

Владиці Василію співслужили: о. Теодор Оробець, протопресвітер Снятинського протопресвітеріату, о. Михайло Лукянюк.

Звертаючись до вірних, владика Василій зазначив: «Воскресіння Христове оновило все творіння і світ. Христос першого дня після Воскресіння з’явився Своїм учням. В той час Томи між ними не було. Тому й не дивно,  що він засумнівався так, що захотів бачити докази: «Якщо не побачу на його руках знаків від цвяхів і не вкладу свого пальця у місце, де були цвяхи, а й руки моєї не вкладу в бік його, – не повірю» (Ів.20:25).

У нашому народі навіть є такий вираз: «Тома невірний». Однак з Писання ми знаємо, що Тома був завжди сповнений рішучості, мужності, віри в жертовне значення смерті Месії. «Підемо і ми помремо з ним» (Ів. 11:16), – каже Тома, коли Христос сповіщає про смерть Лазаря. І тепер він дивується: «Як же так? Відкупительна смерть відбулася, світ повинен змінитися». Він чекав чогось іншого.

І ось настає восьмий день після Воскресіння. Христос знову приходить до світлиці, де зібрані апостоли і між ними вже є присутній Тома. Апостол Тома бачить чудо: його Учитель живий і входить через «зачинені двері». Тіло Воскреслого повне виняткової сили Божества».

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії