Владика Василій (Івасюк) очолив святкування храмового празника на парафії Стрітення Господнього

15 лютого, у свято Стрітення Господнього, Преосвященний владика Василій (Івасюк) відвідав парафію з однойменною назвою, що в м. Коломия. Зустрічали архиєрея на подвір’ї храму протосинкел о.Роман Кіцелюк,  діти в національних строях і велика кількість вірних.

На Божественній Літургії владиці Василію співслужили: о.Віктор Прийдун економ єпархії, о.Володимир Білослудцев адміністратор Катедрального собору, о.Олександр Федоришин віце-канцлер єпархії, о.Сергій Триф‘як директор Карітасу, о.Іван Петруняк, о.Іван Шинкарук, о.Андрій Квік та ієромонах Порфирій.Після виголошення “І нехай будуть милості великого Бога” відбулися дияконські свячення випускника ІФДС Василя Латчука.

Звертаючись до вірних зі словом проповіді владика розкрив духовний зміст євангельської історії про сороковий день після народження Спасителя.

“Симеон, взявши новонародженого на руки, першим проголошує в храмі, що це є довгоочікуваний Месія. Старець все своє життя очікував “утіхи Ізраїля” (Лк.2,25) і безпомилково розпізнає у себе на руках Спасителя. Його пісня “Нині відпускаєш Владико слугу Твого у мирі…” – це молитва щастя і подяка за сповнення бажань. Первородний Ісус, принесений в жертву Богові, стане зціленням і спасінням для багатьох людей та Світлом на просвічення поган. Очі Симеона побачили спасіння, яке Бог приготовив для всіх народів”, – сказав архиєрей.

Говорячи про традицію освячення свічок владика Василій зазначив, що  вони є символом спасіння світу. “Свічка згарає, даючи світло, символізуючи Христа. Христос є Світлом для світу і віддає Себе в жертву за гріх Адама та всього людства. “

По завершенню Літургії архиєрей привітав та подякував усім присутнім за спільну молитву. Особливу подяку кир Василій висловив отцю-пароху за ревне служіння на довіреній йому парафії. Опісля нововисвячений диякон найперше подякував Господу Богу за дар життя і покликання, батькам та дружині, що були його підтримкою та владиці  – за чин посвячення в сан.

Після подячних слів відбулося мирування, під час якого присутні священники освячували воду на подвір’ї храму. Згодом правлячий архиєрей очолив чин освячення свічок, де наостанок адміністратор Катедрального собору о.Володимир Білослудцев виголосив проповідь про важливість стрітенської свічки.

Автор: Назарій Іванішин для прес-служби єпархії


Новини єпархії