Владика Василь (Івасюк) відслужив Літургію з Чином всепрощення

9 березня, в останній день перед Великим постом, Преосвященний владика Василь (Івасюк) відслужив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Різдва Пресвятої Богородиці с.Красна.

Цього дня у храмах здійснюється особливий чин прощення, коли священнослужителі та парафіяни щиро перепрошують один одного, щоб увійти у Великий піст із чистим серцем, примирившись з усіма ближніми.

У часі Літургії єпископу співслужив парох храму о.Іван Бойко, протопресвітер Ланчинський о. Василь Ткачук, віце-ректор ІФДС о д-р. Андрій Чорненко та численне духовенство єпархії.

Після прочитання недільного Євангелія владика звернувся до присутніх зі словом проповіді, в якому пояснив значення Прощеної неділі.

“Першим завданням Великого посту для кожного з нас є прощення. Тому Ісус Христос каже: “Як Отець Небесний прощає вам, так і ви прощайте”.  Коли ми прощаємо кривду, обмови й очорнення і всяке зло, то робимо добро для себе, бо не тримаємо злоби у нашому серці. І тим самим ми себе не караємо, бо ми простили”, – сказав владика.

Насамкінець  кир Василій закликав парафіян прощати всіх, “навіть тих, котрі не заслуговують пробачення, тому що тоді до вас приходить душевний спокій. За часів Радянського Союзу дефіцитом були ікра, килими, автомобілі і джинси, а за часів незалежної України – совість, людяність, справедливість, честь, прощення та покаяння. Нехай Господь благословить всіх нас переплисти в житті велике море посту й осягнути триденне воскресіння Ісуса Христа”.

Після богослужіння єпископ привітав о.Івана Бойка з 45-річчям священства, побажавши щедрих Ласк Господніх на вибраній дорозі життя.

Далі, як і по всіх парафіях єпархії, духовенство та миряни вчинили акт взаємного прощення. Почергово, вклякнувши на коліна, одні перед одними зі словами: Простіть мені, Отче” і Простіть мені, Браття й Сестри” подавали руки один одному на знак прощення за всі вчинені кривди.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії