“Великомученик Дмитрій – це мужній апостол віри Христової”, – владика Василій (Івасюк)

Ми живемо на землі в мінливі часи. Одних за віру в Христа величають, шанують, поважають і співають многії літа, інших за цю ж віру  витісняли, гнали, ненавиділи і розпинали… Ті є героями, котрі під час гонінь залишаються вірними Христові. І серед них великомученик Дмитрій, пам’ять якого сьогодні вшановуємо.

8 листопада, з нагоди 125-річчя храму св.Дмитрія в с.Ковалівка, правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) очолив Божественну Літургію.

На порозі храму з вітальним словом до владики звернулася молодь, а парох о.Руслан Надвірнянський запросив розпочати святкове богосужіння з нагоди храмового празника.

Під час Літургії архиєрею співслужили: протопресвітер Березівський о.Ігор Полюк, протопресвітер Печеніжинський о.Юрій Максим‘юк, віце-канцлер о.Олександр Федоришин, судовий вікарій о.Володимир Прокіпчук, о.Михайло Дзюба, о.Богдан Марціновський, о.Юрій Атаманюк, о.Микола Гаєвий, о.Роман Іванек, о. Василь Дмитрук та  о.Артур Зауха (РКЦ).

Звертаючись до вірних зі словом проповіді, владика Василій розповів про життя великомученика Дмитрія, зауваживши, що за мужнє визнання віри, Господь прославив його не тільки різними чудами після смерті, але й нетлінністю тіла та мироточивістю.

“Великомученик Дмитрій – це мужній апостол віри Христової. Від дитинства він був вихований у християнській вірі. Займаючи високу посаду, явно визнавав віру і за це цісар Максиміліан наказав вкинути його до в’язниці. Перебуваючи в ув’язненні, Дмитрій благословив Нестора на боротьбу з цісарським непереможним гладіатором Лієм. Нестор мужньо виступив проти Лія з хрестом у руках і переміг його. Цісар, довідавшись про це, послав своїх воїнів і вони прокололи тіло Дмитрія списами…”, – сказав владика

Завершуючи свою проповідь кир Василій зауважив: “в сьогоднішній час справжня мужність не вимагає долати пустелі й негаразди. Іноді треба подолати самого себе навіть у дрібницях: лінощі, зневаги до будь-кого, зраду, бажання комусь нашкодити. Треба бути завжди чесним і мужнім, а тоді не подолають тебе ані люди, ані світ”.

Після Літургії парох храму о.Руслан висловив щирі слова вдячності Преосвященному владиці від імені всієї парафіяльної громади за відвідини і спільну молитву. Наостанок відбулося мирування та чин освячення води.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії