«В трагічні хвилини життя, віра приносить душевний спокій», – Преосвященний владика Василій у с. Лісна Тарновиця

24 жовтня 2021 р. Б. Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, відвідав парафію святих Косми і Дам’яна с. Лісна Тарновиця, де звершив Архиєрейську Божественну Літургію.

Найменші парафіяни щиро вітали дорогого гостя – Преосвященного владику Василія. Опісля розпочалася  Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Кир Василій Івасюк у співслужінні із о. Василем Нагорняком – адміністратором парафії святих Косми та Дам’яна й духовенством Тисменичанського протопресвітеріату.

Звертаючись до вірних, Преосвященний владика Василій зазначив: «Наше людське життя є таким схожим до бурхливого моря, не одна безодня загрожує нашому життю і не одна негода б`є нас від дитинства аж до смерті. Хто допоможе нам віднайти той великий і надійний корабель, котрий здатен захистити нас від стихії та від усіх небезпек? Тим кораблем є віра!… В трагічні хвилини життя, віра приносить душевний спокій. Коли всі від нас відвернулися і ми залишаємося один на один зі своїми негараздами, протягуємо руки, щоби хтось затримався і допоміг нам, тоді тільки єдиний Бог приходить на поміч. Бог спішить на допомогу всім людям навіть тоді, коли вони чинять аморальні гріхи. Цей жорстокий світ у безумній гонитві летить, не усвідомлюючи куди саме».

Також владика Василій підкреслив: «Церква готова повністю запобігти занепаду нації. Адже Україна має досвід діяння греко-католицької церкви під проводом Митрополита Андрея Шептицького, коли в умовах окупації галичани за неповних пів століття перетворилися з однієї найбідніших у світі народностей у висококультурну та заможну християнську спільноту — українську Галичину! Тож настав час об’єднати зусилля усіх гілок Християнства в Україні, щоб церкви перетворилися в на істинного духовно-соціального провідника Нації.

Повернути дітям в школах такі цінності, як Святість, Чистота, Любов та відкинути розвиток споживацтва та стрімке нищення навколишнього середовища. Тому першочерговим завданням нашого суспільства є зберегти молодь і спрямувати її відповідально будувати Україну, будучи гармонійно поєднаною з Богом. Церква і Держава мають забезпечити кожній людині умови досягти високодуховного розвитку особистості».

Після Архиєрейської Божественної Літургії Кир Василій Івасюк вручив о. Василю Нагорняку, адміністратору парафії святих Косми та Дам’яна, високу церковну нагороду – Хрест з прикрасами.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії