У Неділю Всепрощення кир Василій (Івасюк) очолив Літургію в Катедральному соборі м.Коломия

18 лютого в день,  коли наша Церква згадує вигнання праотця Адама з Раю, Преосвященний владика Василь (Івасюк) звершив Божественну літургію у Катедральному соборі Преображення Христового. Співслужили архиєрею адмідміністратор храму о.Володимир Білослудцев, о.Роман Малярчук та о.Юрій Андрійчук.

В часі Літургії владика виголосив проповідь, в якій розповів про вигнання Адама і Єви з раю за порушення посту. “Тому євангельське читання дає поради стосовно посту та наголошує на необхідності прощення провин і примирення із ближніми. Велике значення для нашого духовного життя мають чотири передпосні неділі. Хтось разом з митарем бився в груди й учився від нього покори; другі з притчі про блудного сина навчилися довір’я до Божого милосердя; треті у М’ясопусну неділю, розважаючи про Страшний Суд, набралися жаху перед Божою справедливістю; Сиропусна неділя говорить, що тепер піст буде потребою серця й душі. Людина тепер сама буде бажати постити й бити поклони, знаючи, що молитва, піст і жаль за гріхи найкраще приготує душу до зустрічі світлого празника Христового Воскресіння”, – сказав владика Василь.

Також єпископ закликав вірних не промайнувати Великого Посту, який призначений задля нашого добра й спасіння душ.

“Своїми думками йдімо вслід за Спасителем, який несе тяжкий хрест, під тягарем якого він падає, встає і дальше йде на гору Голгофу. Цілим тілом відчуйте Його Святі рани і оновіть ними свою душу, промовляючи митареву молитву: “Боже, будь милостивий до мене, грішного!”. Твій терновий вінець сплетений із тернин наших гріхів -прости нам, Господи!

Необхідно наголосити, що постити – це не значить морити себе голодом. Піст – це не спалення зайвих калорій, а спалення гордості, самолюбства та інших гріхів. Хто не може постити — старі, малі діти, матері, що годують немовлят і хворі, – нехай споживають, те що для них конче необхідне; а молоді й здорові нехай стримуються від тяжких м`ясних страв. Церква дбає не лише про спасіння наших душ, а й про те, щоб ми не втратили здоров`я”,– завершив проповідник.

Далі прозвучали многоліття з нагоди Архиєрейської Літургії та відбувся Чин Всепрощення. Відтак у підвальному приміщенні церкви архиєрей помолився за благословення дітей, після чого о.Роман Малярчук помирував присутніх.

Джерело: прес-служба єпархії

Новини єпархії