Освячення храму в Гринівцях

21 вересня, у день одного з найбільших свят в церковному році –  Різдва Пресвятої Богородиці, єпископ Коломийський кир Василій (Івасюк) очолив чин освячення храму та урочисту Літургію в с.Гринівці, Тлумацького протопресвітеріату. Це перша архиєрейська візитація від часів Підпілля.

В цей світлий день, Церква пригадує, що на рубежі Старого і Нового Завітів, в домі праведних Іоакима та Анни народилося дитя, яке назвали Марією. Саме Її було покликано від віку Божественним Промислом  – стати Матір’ю Спасителя світу.

Під час святкового богослужіння Преосвященному владиці співслужили: протопресвітер Тлумацький о.м.Павло Дутчак, протопресвітер Обертинський о.Петро Третяк, адміністратор о.Михайло Халабарчук, о.Володимир Майданчук, о.Михайло Могила, о.Богдан Буржмінський, о.Сергій Козак, о.Іван Гуцуляк, о.Василь Луців та о.Микола Притула.

Цього дня до святих Таїнств Покаяння та Євхаристії приступило чимало парафіян, серед яких багато дітей. В той же час церковний хор вшановував піснями Богородицю, яка розсіяла у світі пітьму, принісши людству спасіння.

Звертаючись до парафіян зі словом проповіді, кир Василій сказав: “Збудований храм у с.Гринівці запрошує приходити до Ісуса всіх скривджених і зневажених за порадами, немічних і хворих за здоров’ям, засумованих за розрадою. Хочу нагадати вам, що будова храму продовжується у Ваших серцях. Не руйнуйте свого храму в душі через ворожіння, п’янство, розводи, не гнівайтеся, не проклинайте, а навпаки всіх благословляйте! Закликаю Вас кожної неділі і свята йти до храму сповідатися, причащатися і так цю жертву чинити до кінця днів своїх, бо “Ви – храм Божий” (1 Кор. 3,16)”.

Опісля Літургії єпископ нагородив адміністратора храму о.Михайла Халабарчука хрестом із прикрасами, а також вручив парафіянам подячні грамоти за ревну працю на благо Церкви. По завершенню відбулось мирування та чин великого освячення води.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії