Завершилась велелюдна Успенська проща у Зарваниці

28 серпня у Марійському духовному центрі Зарваниця завершилася проща з нагоди празника Успіння Пресвятої Богородиці, у якій взяли участь тисячі прочан з усієї України. Найчисельнішою була присутність вірних Коломийської єпархії, які щороку впродовж 5-6 днів долають нелегкий шлях до Зарваниці, щоб просити заступництва у Пресвятої Богородиці.

Урочисту Архиєрейську Літургію на площі перед Собором відслужили владика Василь (Івасюк), єпарх Коломийський та владика Теодор (Мартинюк), єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ у присутності гостей з Єрусалиму та великої кількості вірних.

Звертаючись до вірних, а особливо молоді, яка чисельно прибула на площу, Преосвященний владика Василь (Івасюк) звернув основну увагу потребі дослухатися голосу Божого у своєму житті.

“Христос кличе до своїх учнів у всі часи: Бери свій хрест і йди за мною”. Сучасний світ у цих словах бачить лише смирення і страждання, але натомість не помічає у закликові сили перемоги… Розпізнати покликання передбачає відкрити свій вибір. Без правильного вибору, навіть найкраще покликання і найсміливіша мрія не можливі. А вибір передбачає відвагу – відповісти на поклик, не злякатися глибокої води, неприступної гори чи невідомої дороги, тобто труднощів, нерозуміння і перепон. Зокрема йдеться про особливе покликання, яке сучасний світ заглушує, а саме: до священичого чи монашого стану, а також про покликання бути добрим батьком і матір’ю”, – сказав владика Василь (Івасюк).

Після Богослужіння архиєпископ і митрополит Василій (Семенюк) привітав владику і подарував ікону Зарваницької Богородиці та подякував усім прочанам за жертовність, яку вони виявили прийшовши на прощу до цього святого місця. Також митрополит подякував кустодію Святої землі о. Фраческо Паттону, ЧБМ, та вікарію о. Доброміру Яшталу, ЧБМ,  які прибули до Зарваниці, щоб взяли участь в освяченні “Українського Єрусалиму” – копії комплексу споруд Єрусалима. На згадку про цю подію митрополит подарував їм пам’ятні ікони Зарваницької Матері Божої. Опісля у каплиці над джерелом відбулося освячення води  та окроплення  усіх паломників.

Джерело: прес-служба Марійського духовного центру Зарваниця

Фото: прес-служба Коломийської єпархії


Новини єпархії