У Коломиї пошанували українських Жінок-героїнь

27 лютого у Мистецькому центрі “Світовид” м. Коломия, відбулась патріотично-виховний захід “Жінки Геройського Чину”. Свято приурочили Дню української Жінки-героїні та на відзначенню Революції Гідності.

На початку біля меморіальної дошки, що розміщена на будинку поблизу “Світовиду” була відправлена панахида. Саме в цій будівлі відбували арешт, катування і страти наші краяни – борці за волю України невинні жертви нацисько-більшовицьких тоталітарних режимів.

До колишніх радянських політв’язнів, членкинь “Союзу українок”, представників коломийської громади та всіх присутніх, що прийшли згадати Жінок-героїнь звернувся Преосвященний владика Василь (Івасюк).

“Українські жінки – це взірець незламності та відданості. – продовжив єпископ, – Про це свідчать рядки з листа однієї повстанки: “В час війни жінки повинні робити такі речі, про які навіть не задумувались у мирний час. Ми всі повинні ВИЖИТИ”. Теперішня молодь є небайдужою до історії і долі української нації. Молоді люди, пильно вдивляйтеся крізь століття в очі героїв-жінок і запаліть свої молодечі серця від їхнього прометеївського вогню ВИЖИТИ”. Пам’ятаймо про них і подякуймо всім жінкам, учасникам визвольних змагань від княгині Ольги аж до теперішньої жінки з Майдану і матері героя Небесної Сотні за велику жертву в ім’я свободи свого народу”.

Опісля панахиди в приміщенні мистецького центру продовжився урочистий захід, який відбувся за громадської ініціативи Любомира Грабця. До пошанування Жінок-героїнь долучились також коломийські пластуни, Права молодь, відділ молоді та спорту Коломийської міської ради, управління культури Коломийської міської ради, управлінням освіти Коломийської міської ради та вихованці будинку дитячої і юнацької творчості.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії