У  Світлий Вівторок Преосвященний владика Василій відвідав парафію Воскресіння Христового у с. Лоєва

25 квітня 2022 р. Б. Преосвященний владика Василій, правлячий архиєрей Коломийської єпархії, відслужив Архиєрейську Божественну Літургію на парафії Воскресіння Христового с. Лоєва Надвірнянського протопресвітеріату з нагоди храмового празника.

Владиці Василію співслужили: о. Андрій Бакота, протопресвітер Надвірнянського протопресвітеріату, о. Василь Білусяк адміністратор парафії Воскресіння Христового с. Лоєва.

Владика Василій, звертаючись до вірян, сказав: «Господь багато разів у минулому карав ізраїльтян, коли вони відступали від Нього, поклонялися ідолам та віддавалися своїм невгамовним пристрастям. Люди потрапляли в єгипетську і вавилонську неволі тому, що самі себе затягали в диявольське рабство, залишивши служіння правдивому Богові. Вони добре знали святе Писання, були обізнані з пророцтвами, але продовжували служити своїм пристрастям. Коли цар Соломон посвячував святиню Богові, то передбачав невірність свого народу. Він так молився до Господа за свій народ: «Коли вони согрішать перед Тобою… і віддаси їх ворогові, й заберуть їх у полон… і коли вони схаменуться й навернуться, й будуть до тебе молитися… то вислухай з неба… їхню молитву та їхнє благання…» (ІІ Хр.6:36-39). Ось спосіб визволення Ізраїлю та іншого поневоленого народу, що полягає в покаянні та наверненні до Бога. Усього іншого Господь додасть та в усьому допоможе».

Також владика підкреслив: «Жахлива війна нахабно втрутилася в життя українського народу. Ми бачили звірства і нелюдяність тих, хто нас вбиває. Вони прикриваються нами як живим щитом, щоб ще глибше увійти в серце України та принести смерть і повне розорення. Люди цілими селами виходять, щоб своїми грудьми закрити дорогу танкам, які наступають на Україну. Ми стоїмо в молитві за наше військо, за нашу Батьківщину, за наш багатостраждальний український народ і з Богом переможемо… Війна закінчиться і прийде жовто-блакитна весна незалежно від того чи хтось боявся і чи втікав за межі держави. Україна платить у цій війні платить життям цвіту нашої нації. Наші чоловіки і жінки віддають свої життя за щастя і волю, бо всі вони Герої України та вірні Її сини і дочки. Христос сьогодні страждає в тілі України, а ми в тилу молимося і тому переможемо, бо з «нами Бог»».

Вкінці Божественної Літургії о. Василь подякував владиці Василію за спільну молитву й батьківське слово повчання.

Пресслужба Надвірнянського протопресвітеріату

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії