У Світлий понеділок владика Василій (Івасюк) відвідав парафію с.Вокресінці

На другий день Великодніх свят, у Світлий понеділок, парафіяльна громада с.Воскресінці святкує храмовий празник. Перша писемна згадка про це село припадає на 1353 рік. Цьогоріч  Воскресінцям  сповняється 665 років. Назва села швидше всього походить від монастиря, який знаходився на території села. При вході до нього на воротах був напис “Воскрес ІНЦІ”. Люди, поселяючись у цій місцевості, напевно тому і дали назву селу  “Воскресінці”. Збудували тут храм і назвали його “Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа”. Ця старовинна святиня несе через віки особливу присутність живого і воскреслого Христа, бо тут здійснюються слова євангелиста Матея: Отож я з вами по всі дні аж до кінця віку!”(Мт.28,20). І саме це є основною причиною пасхальної радості для всіх жителів села.

Спільно помолитися та розділити радість храмового празника з парафіянами до Воскресінець завітав єпарх Коломийський владика Василій (Івасюк). На порозі храму архиєрея зустріла молодь та парох храму о.Андрій Квік. Після теплих слів вітань кир Василій очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Молились з Преосвященним владикою протосинкел о.Роман Кіцелюк, віце-ректор ІФДС о. д-р Андрій Чорненко, численне духовенство єпархії та семінаристи.

По прочитанні Євангелія у духовному слові до вірних владика розповів про значеня Пасхальної таємниці. Проповідник зазначив, що цією таємницею є перемога жертовної любові над смертю.

“Найкращий приклад такої любові дав Христос, однак Він не домагається від нас терпіння, подібного до своєї хресної жертви, а хоче, щоб ми щоденно брали свій хрест і йшли за Ним до особистого воскресіння. Пасхальну таємницю слід голосити іншим, тому що навіть серед охрещених є дуже багато байдужих до релігії. Їхнім ідеалом є багатство і насолода. Вони поступають як погани, а причиною є те, як говорить апостол Павло, що вони не мають надії на воскресіння (пор. І Сол. 4,13-14). Правдивий християнин має пробуджувати в людей віру у Воскресіння Христа. Можливо, ми не завжди будемо мати змогу голосити правду про Воскресіння словами, але життям можемо і повинні робити це щоденно”, – сказав владика.

По завершенні Божественної Літургії архиєрей прийняв вітання з Пасхою від о.Андрія Квіка та всієї парафії, взаємно привітав присутніх та подякував пароху за плідну працю. Відтак владика помирував вірнян, після чого на подвір’ї храму відбулось освячення води.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії