У неділю блудного сина владика Василь (Івасюк) молився в головному храмі єпархії

Сьогодні владика Василій (Івасюк) правлячий архиєрей Коломийської єпархії звершив Божественну літургію в Катедральному соборі Преображення Христового. Його Преосвященству співслужили адміністратор храму о.Володимир Білослудцев, економ єпархії о.Віктор Прийдун, о.Роман Малярчук, о.Сергій Триф’як, о.Юрій Андрійчук та о.Віталій Марук.

В часі богослужіння архиєрей звернувся до вірних з повчальним словом, в якому розкрив духовний зміст недільного Євангелія. Владика пояснив, що безмежне милосердя Боже Церква являє читанням на Літургії притчі про блудного сина. “В ній Господь уподібнює радість Божу з приводу покаяння грішника радості батька, до якого повернувся його блудний син”, – підкреслив проповідник.

На думку владики історія життя блудного сина допомагає відкрити двері покаяння і відноситься безпосередньо до всіх нас.

“Ми часто блукаємо манівцями, але слід пам’ятати, що Бог любить кожну людину і чекає на її повернення. Він хоче, щоб кожен з нас став кращим і, як люблячий батько, страждає від наших гріхів. Але все це не заважає Богові любити грішника, ще до того, як він навернеться, покається і виправиться. Преподобний Ісаак Сирін вчив, що любов Бога до людини не зменшується навіть тоді, коли не зустрічає взаємності. Не дивлячись на те, що син полишивши батька, пішов у далеку країну, батько продовжує його любити і чекати”. 

Завершуючи пороповідь архиєрей зауважив, що готуючись до Великого посту християнин проходить три кроки підготовки: “Перший крок дав можливість Господеві зайти в наш дім, подібно до митаря Закхея. Другий крок – вчить молитися як покірний митар. Третій – повертає заблукані душі разом із блудним сином до дому Небесного Отця, щоб отримати щедре милосердя. Тому приходьте до храму всі стомлені та обтяжені і Христос допоможе вам”. 

Закінчилось Богослужіння уставним многоліттям духовенству, монашим чинам та всьому боголюбивому українському народові.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії