У Крилосі відбувся показ всесвітньо відомої опери-реквієму “IYOV”

25 серпня, з нагоди святкування Дня Незалежності України, в національному заповіднику “Давній Галич” на Крилоській горі відбувся духовно-мистецький проект “Вірую”, який об’єднав найкращих українських музикантів світового рівня, пише прес-служба єпархії з посиланням на “Курс”.

Вперше в Крилосі просто неба прозвучала опера-реквієм “IYOV”.  Цей музичний твір створений за книгою Йова зі Старого Заповіту та з використанням латинських сакральних текстів. Книга Йова – не лише розповідь про життя біблійного героя, а історія людського відчаю, жертовності та пошуку себе. Пронизлива історія про страждання перетворилася на оду життю. Цей твір особливо актуальний в сучасних українських реаліях, адже безмежна віра Йова не лише дарує надію, а й повертає все втрачене під час випробувань.

Також цього дня своїм неймовірним голосом шанувальників  української музики потішили: Ніна Матвієнко, Наталка Половинка та Юлія Тарасович з музичним проектом “Радуйся”, до якого долучилися музиканти академічного симфонічного оркестру Івано-Франківської філармонії.

По завершенню до присутніх звернувся Митрополит Івано-Франківської Архієпархії кир Володимир (Війтишин), який висловив слова вдячності всім учасникам, організаторам та присутнім на заході.

У свою чергу єпарх Коломийський Преосвященний владика Василій (Івасюк) сказав:Пісня – це, є мова Бога, до людей. Господь хоче, щоб усі люди славили Його, єдиним серцем і устами так, як це робить на цій сцені диригент. Усі музиканти грають на різних інструментах, але паличка диригента робить їх одним духовним тілом.

Подібними диригентами на духовній ниві є священство і монашество, а на державному рівні диригентами є керівники, починаючи від Президента та закінчуючи головами об’єднаних територіальних громад і таким чином народ України стане славити Бога єдиним серцем і устами та спільно і дружно будувати свою рідну хату Україну”

Зазначимо, що місце проведення даного проекту обрано не випадково – впродовж XII–XIV століть Крилос був центром Галицько-Волинського князівства. Нині тисячі прочан із вірою в серці приходять у пошуках духовного відновлення в храм на горі. Церква впродовж століть об’єднувала українців, завжди була, є і буде символом незламної віри та натхнення на нові добрі звершення.

Довідково. “IYOV” – опера-реквієм для препарованого рояля, ударних, віолончелі та солістів. Режисер- постановник Влад Троїцький, композитори – Роман Григорів, Ілля Разумейко. Вперше оперу-реквієм представили у 2015 році на фестивалі ГогольFest. Потім її презентували у Китаї, Австрії, США, Данії, Польщі.

Організатор мистецького проекту “Вірую” – благодійний фонд “Україна Інкогніта”. Співорганізатори: Івано-Франківська Торгово-промислова палата, Івано-Франківська ОДА, Агенція регіонального розвитку Івано-Франківської області.

Фото: прес-служба єпархії


Новини єпархії