У Коломиї відзначали 100 річницю утворення ЗУНР

1 листопала громадськість м.Коломиї урочистою ходою, під звуки духового оркестру, пройшла від ратуші до старого кладовища “Монастирок”.

Тут біля символічної могили борцям за волю України правлячий архиєрей Коломиської єпархії кир Василій (Івасюк) спільно з духовенством відслужив панахиду. Знаменно, що старовинна церква Благовіщення, яка розташована поруч, вперше відкрила свої двері на цю дату, оскільки цього року вона звільнилася від ярма московської патріархії і підтримує тепер усі національні свята.

Хор “Просвіти” під орудою Романа Хімея виконував патріотичні пісні.

Хор “Просвіти” під орудою Романа Хімея виконував патріотичні пісні.
 
Відтак святкування продовжувалися в Народному домі. Перед початком до присутніх звернувся владика Василій (Івасюк), який зазначив, що з буремних подій минуло 100 років, однак життя українців досі не покращилось.
 
“Продовжується війна, гинуть молоді хлопці і здорові чоловіки на війні – з окупантами на Сході України. У світі тільки-но зажевріє надія на мирне вирішення проблем, урегулювання ситуації і хоч якусь стабільність, як знову десь спалахує конфлікт і виникає напруга, приходять тривожні вістки й невтішні новини… Україно, вставай зі сну байдужості і неправди, атеїзму і болота користолюбства, гордості й егоїзму та покайся перед Богом. Наш багатостраждальний народе, повернися обличчям до Господа, бо тільки так зможеш отримати кращу долю для себе і твоїх дітей! У час війни, тривалої кризи і затяжних реформ Україна починається з кожного з нас. Кожного вечора о 21.00 кожний свідомий українець та громадянин повинен хоча би 15 хвилин молитися за мир в Україні, припинення війни, добру долю дітей та онуків. Тарас Шевченко також просить вас “В останню тяжкую минуту за неї Господа моліть”. Це зарядження знають священики і мають знати і виконувати наші парафіяни та весь Гуцульський край. Тому наша журба про майбутнє повинна розпочинатися з турботи про сьогодення”, – сказав владика.
 
Далі цікаву нехрестоматійну доповідь коломиянам зачитав краєзнавець Микола Савчук.
Присутні переглянули документальний фільм Василя Нагірного про події, пов’язані з утворенням ЗУНРу.
 
Понад дві години тривав концерт, поставлений мистецькими силами міста.
   
Джерело: прес-служба єпархії за матеріалами Дzеркало media 
Фото: Андрій Каня

Новини єпархії