У Хрестопоклінну неділю владика Василій (Івасюк) звершив Літургію в храмі с.Яблунів

11 березня, в Хрестопоклінну неділю Великого Посту, правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) звершив Божественну в храмі Різдва Пресвятої Богородиці с.Яблунів. Зустрічав єпископа на порозі храму о.Дмитро Погорілий разом із о. Романом Лисюком та вірними. Після чого владика помилився вхідні молитви і очолив Архиєрейську Літургію, яку своїм співом супроводжував молодіжний хор тамтешньої парафії.

По завершенні Літургії владика Василій звернувся до парафіян зі словами настанови, зазначаючи, що Хрестопоклінна неділя приводить людей до хреста, щоби вони побачили надію спасіння і набралися нової сили пройти дорогою покаяння.

“Син Божий своїм розп’яттям і надзвичайною покорою додає нам духовної сили, бо Він перетворив хрест із знаряддя ганьби у спасаючу силу. У Старому Завіті люди почали грішити від дерева пізнання добра і зла у Раю. Необхідно було пізніше самому Ісусові прийти на Землю і померти на Хресному Дереві, щоб повернути людям благодать. Тому хрест є знаком перемоги Ісуса над дияволом, пеклом і смертю”. 

Дивлячись крізь призму сьогодення єпископ додав: “Світ хоче рахувати перемоги і прибутки, а тому ділить людство на переможців і переможених. Христос шукає людей доброї волі і тому для Нього немає переможців та переможених. Він програв, щоби в кінцевому результаті подарувати перемогу всім нам”.

Завершилися богослужіння уставним многоліттям та архиєрейським благословенням через обряд мирування.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії