У головній святині Коломийської єпархії відзначили храмове свято

19 серпня наша Церква відзначає одне з дванадцяти найбільших свят у році – Преображення Господнє. Для коломиян цей день є особливим ще й тому, що шість років тому в місті освятили один із найбільших храмів у Західній Україні – Катедральний собор Преображення Господнього. Відтоді  щороку на Преображення парафіяни собору святкують храмове свято, а разом з ним і День міста Коломиї.

Вранці в головному храмі єпархії відбулось святкове богослужіння, яке очолив Преосвященний владика Василій (Івасюк) спільно з численним духовенством. На Літургії у храмі та на площі перед ним було велелюдно. Спільно помолитись і віддати дяку Богові в такий величний день прийшло кілька сотень вірян, також були присутні почесні гості, представники влади та знані люди краю.

У своїй проповіді владика Василій зазначив, що свято Преображення встановлене на згадку про біблійну подію – явлення Божественної величі Ісуса Христа на горі Тавор. Свідчення про це знаходимо одразу в трьох євангелистів: Матвія, Марка та Луки. За 40 днів до розп’яття Христос, переобразившись, постав перед учнями в Божественній подобі. Тоді обличчя Його засяяло, а одяг став білим, як сніг. У цей час перед Господом явилися пропоки Ілля та Мойсей, а потім почувся голос з-за хмар: “Це Син Мій улюблений…” Коли ж видіння зникло Христос наказав апостолам нікому не розповідати про те, що вони бачили на горі, доки Він не воскресне.

“У Преображенні ми бачимо світло і божественну благодать, яка освячує і просвічує кожну людину. Це – новий зв’язок, за допомогою якого християнин входить у нове спілкування з Богом. Через Христа преображується, оновлюється, просвічується, відроджується людина і весь світ”,сказав архиєрей.

Завершуючи проповідь, єпископ наголосив на тому, що служіння Ісуса і чесна праця кожної людини завершаться переміною і славним таворським прославленням.

“Своїм служінням полюбіть один одного, прославте Україну та всіх загиблих і поранених на теперішній війні, витріть сльози сирітські і вдовині, прославте степи широкополі… Світлої пам’яті Любомир Гузар казав, що наші керівники мають дуже прекрасний засіб у своїх руках, щоб переобразити народ України – це щиро послужити людям і тоді в державі буде набагато менше зла. На жаль, моральне зло жодними законами не можна перебороти, а тільки любов’ю. Ось це і є один із засобів перетворення людини і суспільства”, – вважає владика Василій.

Опісля відбулось освячення овочів і фруктів, які вірні принесли до Церкви в святково прибраних кошиках. По завершенню Преосвященний владика поблагословив жителів і гостей Коломиї з нагоди храмового свята та Дня міста.

Джерело: прес-служба єпархії

 

 


Новини єпархії