У день свята Співстраждання Матері Божої владика молився в монастирі Сестер Служебниць м.Коломиї

У суботу, після празника найсолодшого Господа і Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Чоловіколюбця, Церква відзначає свято Співстраждання Матері Божої. Це Свято співзвучне із навчанням II Ватиканського Собору, який проголосив Матір Божу співвідкупітелькою світу, бо Вона взяла активну участь у справі відкуплення світу Ісусом Христом.

Діва Марія від моменту зачаття завжди була покірно присутня і до самого розп’яття Ісуса Христа надавала Йому свою материнську підтримку і любов. Вона без нарікання і великого розголосу брала участь у всіх подіях життя свого Сина, підтримувала Його на нелегкій хресній дорозі і таким чином вклала свій вагомий внесок у справу відкуплення світу. Тому вірні Христової Церкви виражають своє співчуття Пресвятій Богородиці та урочисто відзначають це свято в її честь.

Цього дня владика Василь (Івасюк) завітав до монастиря Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, що в  Коломиї, де відслужив Божественну Літургію.

В часі богослужіння архиєрей звернувся до присутніх монахинь зі словом проповіді, розповівши про становлення свята.

“Цього дня Церква скеровує свій погляд на Пречисту Діву Марію, Яка співстраждала разом зі Своїм Сином за усіх грішників, увійшовши у терпіння Ісуса Христа, – наголосив владика. Під хрестом здійснилось пророцтво Симеона: “Тобі самій меч прошиє душу, щоб відкрились думки багатьох сердець” (Лк.2,35). Терпіння Сина Божого викликали великий біль у материнському серці Марії так, що Її співстраждання вчинило спроможною прийняти на Себе нове духовне завдання – стати Матір’ю Церкви. Сьогодні Пресвята Богородиця перебуває у радості та славі Воскресіння Свого Сина. Її сльози, зросивши Голготу, обернулись в усмішку, якої ніщо не здатне пригасити, хоча Вона й надалі співстраждає із нами.”

По завершенню Літургії архиєрей привітав Сестер Служебниць, відзначивши особливу і водночас дуже важливу роль їхнього служіння. Бо саме вони активно працюють у шпиталях, школах, садках, катехизації дітей на парафіяльних та християнських спільнотах.

“Просимо Пресвяту Богородицю, Матір Божу Неустанної Помочі, випросити благодаті сестрам у служінні Церкві і людям”, – додав владика.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії