«Святий хрест – це  дороговказ у житті людей», – слово Преосвященного владики у с. Торговиця.

27 вересня 2021 р. Б. – день, коли наша свята Церква вшановує та прославляє Воздвиження Чесного й Животворного Хреста Господнього, Преосвященний владика Василій з архипастирським візитом відвідав парафію Воздвиження Чесного Хреста с. Торговиці, Отинійського протопресвітеріату.

На подвір’ї храму Преосвященного владику Василія зустрічали діти й молодь парафії. Опісля о. Олег Віжга – адміністратор Церкви Воздвиження Чесного Хреста, запросив Кир Василія  освятити іконостас та розпис Церкви.

По закінченню освячення відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Василій у співслужінні із Отинійським протопресвітером, о. Василем Мельничуком, о. Олегом Віжгою, адміністратором парафії Воздвиження Чесного Хреста та чисельним духовенство Отинійського протопресвітеріату.

Звертаючись до усіх присутніх, Преосвященний владика Василій зазначив на важливості Господнього хреста для кожної людини: «Після розп’яття Ісуса Христа, Його Хрест разом з хрестами розбійників був закопаний в глибокій ямі. З тієї пори злочинців на Голгофі не страчували. Вороги Христа закидали це місце сміттям і різними нечистотами. Так місцезнаходження Хреста Господнього було забутим. І тільки мама Константина Великого, Олена віднайшла цю велику святиню. Один юдей вказав яму, де були закопані три хрести – Ісуса і двох розбійників. Хрести почергово прикладали до тіла померлого, котрого в той час проносили біля Голгофи. І коли до тіла покійного доторкнулися хрестом Спасителя, він негайно воскрес. Також від дотику інших людей до Хреста, ставалося багато чудес. Входячи на подвір’я храму, бачимо закопаний великий дерев’яний хрест, а також у притворі завжди знаходиться розп’яття Спасителя. І ми поклоняємося та цілуємо святий хрест, котрий є прообразом Хреста з Голгофи. Від Хреста розіп’ятого пішли всі святі написані на іконах і про них нині піде в нас мова».

В часі Архиєрейської Божественної Літургії відбулася знаменна диякон Іван Тиханський, з рук Преосвященного владики Василія отримав ієрейські свячення.

Вкінці Літургії о. Іван Тиханський подякував владиці Василію за свячення, а о. Олег Віжга за щире батьківське слово та науку.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії