“Свято Вознесіння – це празник надії…”, – Владика Василій в с. Білозорина

Сьогодні, 10 червня 2021 р. Б., коли наша Церква вшановує радісний та славний празник Христового Вознесіння, Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, із душпастирським візитом завітав у с. Білозорино, Пнівського протопресвітеріату, де очолив Божественну Літургію й привітав о. Богдана Михайлину із 60-літтям.

Вознесіння Ісуса Христа – це завершальна пасхальна перемога розп’ятого Сина Божого. Сорокового дня після Воскресіння, ніби після нового народження, Ісус Христос входить в небесний храм Свого Отця, як Спаситель людства. Перемігши смерть, цей страшний наслідок гріха, дарувавши можливість нам воскреснути у славі, Господь возносить в Своїй Особі людську природу. І завершує діло спасіння людського роду до Його Другого Приходу.

Преосвященний Владика Василій, у цей великий двунадесятий празник, звернувся до усіх вірних зі словами науки: «Вознесіння – надія для апостолів, а «Яка надія являється для нас з вами?». Господь пообіцяв апостолам дати силу з висоти – благодать Святого Духа. Вони десять днів збиралися разом, очікуючи її отримати. Ми також отримали у хрещенні благодать Святого Духа і тому віруємо та вимовляємо ім’я Ісуса Христа як Спасителя і Сина Божого. Сім дарів Святого Духа – це надія у нашому духовному житті. Перша наша надія заслужити більше дарів Пресвятого Духа. Друга надія полягає в тому, що цей самий Ісус прийде другий раз судити живих і померлих. І на Страшному суді маємо більше надії бути оправданими через милосердя і менше боїмося бути засудженими. Повторяймо за св. Іваном Богословом «Прийди, Господи Ісусе» (Одкр.22:20). Отже, нинішнє свято дає нам дві надії: на дари Духа Святого і милосердя під час Другого пришестя Господа нашого Ісуса Христа».

Звертаючи до ювіляра, протопресвітера Пнівського протопресвітеріату о. Богдана Михайлини, преосвященний владика Василій побажав йому: «Між двома великими святами Вознесіння Христа і Зіслання Святого Духа зустрічає свій 60-й рік життя о. мітрат Богдан Михайлина. Ми радіємо з такої круглої ювілейної дати життя нашого митрофорного протоієрея Богдана. Арістотель казав, що щастя знаходиться на боці тих, хто вміє радіти. Пливуть роки, минають дні і з кожним роком все подалі залишаються радісні часи та переживання від наближаючої зустрічі з Богом…Отче Богдане! Найважливіше у світі сім’я – домашня Церква. Кожного дня вдома вас чекає любляча дружина Марія. У подружжі не вияснюється хто правий, або хто винуватий і не перевиховується один одного, а живуть разом так, щоби дорогою миру і любові стати перед Богом і зайняти своє місце праворуч Отця. Дні вашого життя переплітаються зі щоденними успіхами та клопотами. Перед нами свято, яке підводить поважні підсумки і значима дата з’явилась за плечима у вас – пройдено цілих 60 років….Святкуючи Ювілей, молитовно складаємо подяку Господеві за день свого народження. Крім цього, кожний день життя – це також день народження і за цей дар треба дякувати Богові. «Чи ви, отже, їсте, чи п’єте, чи що-небудь робите, усе робіть на славу Божу!» (І Кор.10:31)… Пам’ятайте отче, що добре серце – дорожче за всі титули! З ювілеєм, успіхів і кожного дня будьте щасливим та прекрасним душею».

На завершення Божественної Літургії було зачитано привітальну грамоту ювіляру, о. Богдану Михайлині, від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина. Опісля Преосвященний владика Василій уділив своє архиєрейське благословення ювіляру, бажаючи подальшої плідної праці на Христовій ниві.

Пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ


Новини єпархії