Святкування Храмового Празнику в Прокатедральному Соборі м.Надвірна

7 квітня правлячий єпископ Коломийський, Преосвященний владика Василій (Івасюк), відвідав прокатедральний Собор Благовіщення Пресвятої Діви Марії м. Надвірна з нагоди храмового празника. Цього року празник Благовіщення співпав із Великою Суботою, тому й свято було торжественно-сумне.

Радість здійснення обітниці спасіння роду людською поєдналася із “Днем Смутку та Тиші”. Христа розіп’яли, Він помер, Його зняли із хреста та поклали до чужого гробу ще й прикотили величезний камінь, щоби, часом, учні не викрали тіла. Тіло Спасителя не видно людям, проте ми знаємо, що саме в цей час Він трощить ворота аду, виводячи звідти людей, які томилися, очікуючи на Месію.

Преосвященнішого Владику Василія, за древнім українським звичаєм, зустрічали хлібом-сіллю, а настоятель прокатедрального Собору о. Андрій Бакота, вручив ключі від храму.

Урочисту Архиєрейську Літургію очолив Преосвященний владика Василій (Івасюк) у співслужінні духовенства Надвірнянського та Пнівського деканатів. Вітаючи вірних із храмовим святом, кир Василій пригадав про значення свята Благовіщення. Також проповідник закликав вірян, беручи приклад з Пресвятої Богородиці, бути покірними волі Господній.

“Радуйся, Благодатна, Господь з тобою!”(Лк. 1,28). Такими радісними словами починається свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Архангел Гавриїл приносить звістку до Діви Марії, що Вона має зачати у своєму лоні сина від Духа Святого – Месію. Молода Дівчина приймає нелегке рішення, даючи згоду на виконання Божого плану через Її особу. Боже Слово бере на себе видиме тіло і стає сином людським. Небесне Благовіщення Пресвятої Діви Марії – це велика тайна єднання Божої природи з людською. Син Божий стає посередником між Богом і людьми, бо цьому єднанню покірно послужила Пресвята Діва Марія, сказавши важливе слово “ТАК!”.

На завершення богослужінь о. Андрій Бакота, настоятель прокатедрального Собору та декан Надвірнянського деканату, подякував владиці, духовенству і вірним, що прибули розділити радість Храмового свята. Опісля відбулося водосвяття.

Чимало людей змогли приступити до Святих Тайн Сповіді та Причастя. Після закінчення Служби Божої Правлячим єпископом було уділено благословення.

Джерело: прес-служба Надвірнянського деканату


Новини єпархії