Святкування храмового празника в с.Добротів

29 липня з нагоди храмового празника правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) очолив святкове богослужіння в храмі с.Добротів, що на Надвірнянщині.

Колишнє городище Добрилів розкинулося на лівобережній терасі Пруту, нині це місце видозмінило назву на Добротів. В давнину тут був центр обробки дорогоцінних каменів. Про це у своїй проповіді згадав владика Василій і пояснив, що почав говорити про дорогоцінне каміння, бо це пов’язане з посланням апостола Павла, а також з історією даного села.

“Церква вічна збудована із самого золота, срібла і дорогого каміння,продовжив владика, –  бо вони пройшли усі земні пригоди та спокуси. Небесна церква – це Небесний Єрусалим. У видінні Івана Богослова Вона виконана вся з дорогого каміння, різних перлів, а вулиці міста викладені з чистого золота. Почув я від престола голос великий: От житло Бога з людьми, і він житиме з ними, вони ж народом його будуть (…) і витре кожну сльозу з очей їхніх, і смерті не буде більше, ні скорботи, ні плачу” (Одкр. 21,3-4), бо все минуло. Апостол Павло про небесний Єрусалим каже так: “Ви приступили до (…) міста Бога живого, до небесного Єрусалиму (…) до духів праведників, що вже дійшли до досконалости” (Євр. 12,22).

За словами проповідника золото, срібло, дороге каміння, дерево, солома й очерет – це матеріал з якого вічно будується церква Христова. Цим матеріалом є люди всього світу, об’єднані в окремі церкви-громади та за Божою благодаттю змушені дійти “до єдности в вірі й до повного спізнання Божого Сина” (Еф.4,13).

“Людина приготована священиком й освячена дарами Святого Духа, стає живим камінням в будівлі Божої церкви. Це достоїнство стає святістю й чистотою життя і тому його потрібно берегти, щоб не бути відкинутими від церкви і спаленими у вогні спокус”,сказав кир Василій.

По закінченню богослужіння з нагоди 1030-річчня хрещення Русі-України, яке відзначали вчора, присутні відновили свої хресні обіти. Кир Василій вкотре закликав  вірян до стійкості у вірі, яка власне і починається з розуміння хресних обітів.

Опісля владика Василій урочисто проголосив про призначення теперішнього адміністратора о.Романа Гриніва парохом храму церкви свв. Володимира і Ольги с.Добротів. Відтак новопризначений парох подякував єпископу за візит і батьківську опіку. Також священик не оминув доброю згадкою своїх попередників, які допомагали в побудові храму і від імені громади подякував їм. Слова вдячності звучали і на адресу численного духовенства, що приїхали проділити радість храмового празника спільно з жителями села.

Наостанок Преосвященний владика поблагословив кожного через обряд мирування, після чого на подвір’ї храму відбулось водосвяття.

Автор: Діана Чавага, прес-секретар єпархії

 


Новини єпархії