“Спробуймо поставити себе на місце багатого та знайти свого ближнього Лазаря, який потребує нашої любові й помочі”, —владика Василій Івасюк

У 22 неділю по Зісланні Святого Духа єпископ Коломийський УГКЦ кир Василій Івасюк молився у катедральному соборі м. Коломиї.

Спільно зі священнослужителями головного храму єпархії владика очолив Божественну Літургію. У часі проповіді, на євангельське читання про багача і Лазаря, владика зазначив, що будь-які розкоші земного життя тривають до приходу смерті. Дві різні людини: бідний на ім’я Лазар та багатий, ймення якого не згадується.

“Тіло бідного Лазаря лежало в пилюці на землі біля воріт, — розповідав проповідник.— Багатий кожного дня проходив мимо і навіть не глянув в сторону найбільш потребуючого чоловіка. Він бажав їсти крихти, котрі падали зі столу багатого, але слуги були такими жорстокими, як і господар. Гості йшли в бік будинку багача і переступали через нього, як через бездушну річ і копали ногами, щоби відповз подальше від воріт. В цей час душа бідного Лазаря вела бій з трьома гігантами: осудженням, наріканням і безнадією”.

Коли обоє померли,  смерть Лазаря стала солодким сном, спокоєм від терпіння і праці, початком блаженного і вічного життя. Смерть другого — чорною ямою, де постійно присутні темрява, сірчаний сморід та ад.

“Спаситель засуджує не сам факт володіння майном,— пояснює владика, — а розкіш, тобто потьмарення розуму, багатого. Багатий щодня влаштовував бенкет, маючи жорстоке та засліплене серце, що  зробило його чужим на бенкеті Божої любові. Пам’ятаючи про це, спробуймо поставити себе на місце багатого та знайти свого ближнього, знайти Лазаря, який потребує нашої любові й помочі”.

Після Літургії архиєрей привітав з днем народження сотрудника храму о. Романа Малярчука та керівника хору “Світло Тавору” п. Світлану Гаргат. Присутні віряни спільно з хористами приєднались до вітань співом “Многая літа!”

Джерело: пресслужба єпархії

 

 


Новини єпархії