«Сьогодні ж, там, де колись відбувся геноцид, триває війна», – владика Василій Івасюк у День пам’яті жертв Голодомору

Голодомор – жахлива трагедія українського народу, яка забрала мільйони людських життів. Не щадила страшна голодна смерть нікого: ані дітей, ані молодь, ані старих. Всіх косила своєю кістлявою рукою.

Щороку, у четверту суботу листопада, народ України схиляє свої голови у знак смутку та горя, котрі пережили цілі села, сім’ї, родини. Неможливо забути те страшне лихоліття, котре сколихнуло нашу рідну Батьківщину.

Розділяють біль цього масштабного геноциду і коломияни, зібравшись на заупокійному богослужінні, яке очолив Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський УГКЦ, у співслужінні із єпархом Коломийським та Косівським ПЦУ Юліаном Гаталом та чисельним духовенством єпархії. Також на богослужінні були присутні: п. Богдан Станіславський (міський голова Коломиї), Лицарі Колумба та представники влади,

Звертаючись до присутніх, владика Василій сказав: «У нашій згадці повстають чоловіки, жінки і діти, котрі проходять мільйонними мовчазними чергами з пшеничними колосками у руками. Найсильнішою зброєю християнина є прощення, прощення усіх організаторів і виконавців Голодомору. Сьогодні ж, там, де колись відбувся геноцид, триває війна, а ми живемо так, неначе її немає. Ми всі повинні обмежити себе у святкуваннях і салютах. Там, колись з голоду вимирали цілі села, а тепер там мерзнуть наші воїни, дивляться смерті в очі і гинуть.

Життя продовжується і вимагає бути милосерднішими один до одного. Смерть дивиться в обличчя наших воїнів і можливий голод хоче знову постукати в наші домівки. Правдива небезпека існує і життя своїх громадян треба захищати та цінувати. Голод не знає сорому і тому він знищував село за селом. Нинішні недореформи продовжують робити те саме, бо пустіють села і міста, а коронований вірус-диявол лякає всіх та забирає кого тільки може».

Варто зазначити, що цей проходить під гаслом «Збережи пам’ять. Збережи правду». Ми не маємо права забути. Ми не маємо права не висвітлювати правду про найжахливіший злочин – штучний голодомор, в якому загинули мільйони наших співвітчизників. Тому так важливо донести світу, донести один одному весь той жах, який випав на долю нашому народу.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії