Слово владики Василія (Івасюка) на посвяченні каплички у військовій лікарні

«Просіть, і дасться вам, шукайте і знайдете, (…)

Кожний бо хто просить одержує» (Мт.7:7-8)

Вступ. Посвячення каплички в честь «Покрови Пресвятої Богородиці» у приміщенні військової лікарні є особливим благословенням для пацієнтів і медичного персоналу.

І). Медичний персонал – це добре підібраний колектив, щоб надавати кваліфіковану допомогу хворим. Лікар усе своє життя мусить здобувати все нові знання і сучасний досвід та помалу відмовлятися від привичних старих засобів лікування. Суспільство ставить високі професійні вимоги, а це зумовлює невтомно формувати власну особистість. Завдання лікаря сучасного і лікаря майбутнього – це сформувати моральні межі. Стародавні мудреці вчили «Non progredi est regredi». В перекладі означає «Не йти вперед — це відступати». Один філософ навчав: «Три шляхи ведуть до знань: шлях роздумів — найблагородніший, шлях наслідування — найлегший і шлях досвіду — найгіркіший». Отже, кожний медик повинен готуватися долати оцей триєдиний шлях до знань водночас — легкий, гіркий і благородний.

ІІ). Церква пропонує особливий спосіб лікування – це Божа благодать. Божа благодать – це четвертий безкоштовний та успішний шлях лікування. Він терпеливо допомагає лікувати хворого і додає сили лікарю творити чуда. Приклад «Творити чуда». Один побожний чоловік запитав старшого монаха, чи може він охрещений в ім’я Пресвятої Трійці робити чуда. Досвідчений ієромонах відповів: «Навчи людину читати Євангеліє і ти відкриєш сліпому очі. Навчи людину допомагати нужденним і ти оздоровив розслабленого. Навчи людину ходити до храму і ти оздоровив кривого. Навчи когось правдиво каятися і ти воскресив померлого. Приведи людину до джерела Якова з живою водою і ти оживив людину. Тепер іди та роби чуда!».

Висновки. «Просіть, і дасться вам, шукайте і знайдете, (…). Кожний бо хто просить одержує» (Мт.7:7-8). Просіть завжди здоров’я у Бога і Він вам його дасть. Вартість здоров’я людини є рівнозначна щастю та благополуччю. Отже, здоров’я допомагає людині осягнути особисте благополуччя, суспільний добробут і стає ключовим аспектом національної безпеки України.

Щиросердечно дякую головному лікарю Володимиру Євгеновичу і всьому медичному та допоміжному персоналу за влаштування і посвячення духовно-молитовного куточка для цієї військової лікарні, до якої прикріплюємо медичного капелана о.Миколу Остафійчука.

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, будь милосердною Матір’ю і допоможи кожному хворому повернути здоров’я.

Господи, благослови головного лікаря і всіх працівників високим професіоналізмом і гідною зарплатою, колективною єдністю й успішним лікуванням. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської Єпархії

 

10 липня 2019 року Божого

м. Коломия 


Послання і проповіді