Слово владики Василія Івасюка до командування і воїнів 10 гірсько-штурмової бригади Едельвейс

Слово до командування і воїнів 10 гірсько-штурмової бригади Едельвейс

з нагоди п’ятої річниці у м.Коломия дня 01 жовтня 2020 року.

 

«Бережіть себе та Україну – Бог вділив нам землю, як в раю! Не один герой святий загинув, за державність зболену свою»

(автор невідомий).

І). «Оточуєш, немов щитом» (Пс.5:13). Цар Давид у своєму п’ятому Псальмі сказав слова, котрі є написані на штандартах нашої військової частини, а саме: «Господи, (…) оточуєш воїнів України ласкою, «немов щитом» (Пс.5:13). Існує відомий спартанський вислів «Зі щитом або на щиті». Кожного дня воїн переживає стреси, страждання, випробовування, бо хоче додому повернутися живий зі щитом. І про ці важкі обставини життя – докори сумління і крик безнадії також описує цар Давид. Навіть Ісус Христос на Голгофі молився словами Псальма «Боже мій, Боже мій, чому мене покинув?» (Пс.22:1). Незважаючи на людські нарікання, Господь обіцяє кожному віруючому допомогу, щоб отримати перемогу.

ІІ). П’ята річниця утворенням Десятої гірсько-штурмової бригади. Час біжить швидко, бо нині вже святкуємо п’яту річницю нашої славної бригади. Головним будівничим цього військового підрозділу п’ять років тому, був Василь Іванович Зубанич. Найважливішим питанням – це було вирішення кадрового питання і паралельно будувати матеріальну частину та ще й воювати на передовій. Цілком заслужено Ви отримали звання полковника, героя України і багато інших нагород. Біля місця дислокації військової частини постав збудований пам’ятник загиблим воїнам за задумом нашого Василя Івановича. Весь цей план Ви виконали на відмінно. Очі страхаються, а руки все зроблять. Полковник Зубанич і герой України разом зі своєю командою, людьми доброї волі і жертводавцями зуміли відновити матеріальну базу і закріпити Десяту бригаду у Коломиї. Важливу допомогу і сприяння надало місто, район та область.

ІІІ). Знаменем хреста і вірою здобувається перемога. Ісус Навин з військом боронив свій народ від ворогів, а в той час Мойсей молився з піднятими вгору руками у вигляді хреста. І тоді євреї перемагали ворогів, а коли руки опускалися від утоми до низу, тоді перемагали амаликитяни. Так само й Україна під стягом хреста переможе ворога.

Хочу подякувати Полковнику Зубаничу Василю Івановичу – герою України, нашим воїнам і командуванню за оборону держави, рідної землі, матерів і дітей. Євангельським «щитом» (Пс.5:13) віри захищені воїни 10 бригади в Коломиї і молитви матері допомагають боронити Україну з Богом у серці і повертайтеся зі щитом у руці.

«Бережіть себе та Україну – Бог вділив нам землю, як в раю! Не один герой святий загинув, за державність зболену свою» (автор невідомий).

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії.


Послання і проповіді