«Шлях кожного воїна подібний до швидкого палахкотіння зірки», – Преосвященний Владики Василій очолив Панахиду за Героєм України – Василем Шпинтою

17 квітня 2022 р. Б., Преосвященний владика Василій Івасюк звершив Чин похорону у с. Зелена, Пнівського протопресвітеріату. Обірвалося життя ще одного мужнього й звитяжного Героя України – Василя Шпинти.

«Загинув Герой, нащадок повстанців і вірний син України Василь Шпинта. Він самовіддано став на захист нашої землі, безстрашно боровся із російським окупантом”. Захисникові тільки 29 років. Висловлюємо глибокі співчуття рідним та близьким Героя!!! Не забудемо, не пробачимо ніколи!», – таким словами відгукуються односельчани.

Преосвященному владиці Василію співслужили: протопресвітер Пнівського протопресвітеріату о. Богдан Михайлина, о. Володимир Андрусяк, духовенство Пнівського протопресвітеріату.

Помолитись за упокій Героя прийшло так багато його односельчан, військовослужбовців, найближчих та найрідніших йому людей, щоби подякувати й поклонитися його великій жертві.

Звертаючись до вірних, владика Василій зазначив: «Стоячи сьогодні біля домовини слуги Божого воїна Василя хочемо розділити той смуток, який переживає родина.  Проводжаємо його у останню путь словами псалмопівця «Блаженна путь, на яку нині йдеш, душе, бо тобі приготоване місце упокоєння». Померлий воїн Василь є одним із тих, хто у найважчий час для нашої країни зміг дати свідоцтво любові. Шлях кожного воїна подібний до швидкого палахкотіння зірки – наражений на терпіння, але позначений великою любов’ю до своєї Батьківщини.

Цей непростий час для України, коли війна спричинює багато горя, також дає нам багато святих, котрі вирушають захищати собою інших і таким чином виконати Божу волю. І дуже важливим для нас є пам’ятати, що ми не можемо змарнувати жертву тих, хто віддав свої життя і тих, хто зараз в окопах на Сході України. Кожний з нас має відповідати за свої рішення і вчинки та у своєму житті зуміти віднайти волю Божу і розпізнати її та найкраще її виконати.

Тисячі синів і дочок жертвують своє життя заради кращої долі і миру в Україні та перемоги у цій несправедливій війні. Справжнє геройство – це коли ти віддаєш своє життя за мир і порятунок та спасіння ближнього. Усвідомлення того, що порятунок людей є ще важливішим обов’язком, аніж твоє життя і саме це є подвигом».

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії