Щорічна проща до блаженного Миколая Чарнецького

26-27 червня до Семаківців, рідного села блаженного єпископа УГКЦ Миколая Чарнецького, на прощу щорічно з’їжджається кілька сотень вірян.

Зважаючи на свідоцтво праведного життя блаженної пам’яті кир Миколая, зокрема, його витривалість та вірність Христовій Церкві, виявлені в часи переслідувань, 27 червня 2001 року у Львові Святійший Отець Іван Павло ІІ проголосив Миколая Чарнецького блаженним.

В 2012 р, в Семаківцях збудували невеличку церковцю, в якій знаходиться частинка мощей владики. Блаженний Миколай за своє мучеництво одержав великий дар Божої благодаті – заступатися за людей у складному становищі. Тому прочани йдуть і їдуть сюди з вірою, адже свідчень про чудотворні зцілення чимало. Батьки привозять в це місце дітей з різними невтішними діагнозами, не мало серед них і дорослих, які припадають до мощей владики зі своїми бідами.

Традиційно, в переддень пам’яті новомучеників УГКЦ, серед яких і блаженний єпископ Миколай Чарнецький, віряни вирушають до Семаківців пішою ходою. Спільно з о.Сергієм Радченком понад 40 км до Семаківців добиралися прочани з Хутора-Будилова, Княже, Прутівка, Драгасимова та Снятина. Дорогою люди молилися в різних наміреннях. Також до храму блаженного віряни зорганізували велопрощу, яку очолив протопресвітер Городенківський о.м.Ігор Левицький.

У вівторок біля храму прочан радо зустрів парох, протопресвітер Чернелицький о.Василь Скрипка. Тут віряни помолились Вечірню, відтак пройшли Хресною дорогою, що знаходиться на подвір’ї храму. Ввечері розпочався похід зі свічками, під час яких вірні молились молитви на оздоровлення.  А відтак тривали нічні чування.

Див. також Владика Василій очолив святкове богослужіння на прощі у Семаківцях

Джерело: прес-служба єпархії

Фото: газета “Край”


Новини єпархії