Владика Василій очолив святкове богослужіння на прощі у Семаківцях

Сьогодні, 27 червня, Преосвященний владика Василій (Івасюк) відслужив Архиєрейську Божественну Літургію у Семаківцях – родинному селі Миколая Чарнецького.

Блаженний Миколай Чарнецький  – це яскравий приклад ревного пастирського служіння на Христовій ниві. Його не зламали ні тортури допитів, ні суворість життя у таборах, ні зрада побратимів. Свої перші життєві кроки він пройшов у селі Семаківці Городенківського району. Люди й досі добрим словом згадують постать священномученика Миколая, його життя і подвиг віри. Пам’ять про владику-мученика в Семаківцях увіковічнена через храм, який освячений в його честь. Щороку сюди приходять і з’їжджаються кілька сотень прочан аби приклонитися до мощей і доркнулися тих священних місць, які повсякчасно нагадують про українського праведника.

Під урочистий звук дзвонів на церковному подвір’ї владику Василія зустрів парох храму, протопресвітер Чернелицький о.Василь Скрипка. Після щирих привітань єпископ увійшов до храму, де розпочалась Архиєрейська Божественна Літургія. Далі віряни процесійною ходою знову вийшли на церковне подвір’я, звідки й продовжилось святкове богослужіння.

Цього дня разом з владикою співслужили: протопресвітер Городенківський о.м.Ігор Левицький, протопресвітер Чарнелицький о.Василь Скрипка та численне духовенство єпархії. Своїм співом відправу прикрашав місцевий парафіяльний хор.

Звертаючись до вірних зі словом проповіді, кир Василій зазначив, що владика Миколай Чарнецький був руками Господа і передавав благодать Святого Духа всім, хто потребував оздоровлення.

“Священномученик праведним життям, свяченою водою і благодаттю Святих Тайн старався змінювати світ. Літургія давала людям надію і благословила українську землю, щедро политою невинною кров’ю. В часи переслідування Церкви і народу єпископ кожного дня молився у своєму приватному домі та спішив з допомогою і розрадою до кожного потребуючого. Владика Миколай своєю праведністю і молитвами зрушив світ до переміни, як ангел воду у Вифлеємській купелі. Молитви блаженного почали змінювати світ з прискоренням”,сказав владика.

Також єпископ пригадав про один із випадків чудесного оздоровлення, що сталося з прихожанином села Семаківці Дмитром Павлюком, котрий у зрілому віці втратив зір і слух.

“Разом із товаришем Дмитро поїхав до Львова, щоб взяти участь у богослужінні й попросити зцілення у владики Миколая. За його словами диво сталося саме під час відправи у церкві святого Йосафата. Чоловік закричав на весь храм: “Я бачу!”. Коли присутні застерегли його, аби не зчиняв галасу, тоді Дмитро вигукнув ще сильніше: “Я ще й чую!”. Це чудо через заступництво о.Чарнецького підтвердив о.Василь Скрипка”,додав проповідник.

Далі продовжилось богослужіння, в часі якого прочани чисенно приступили до Святого Причастя. По завершенню владика подякував протопресвітерам та присутнім священнослужителям за те, що прибули спільно помолитися на цій святій землі, яка народжує героїв християнського життя та віри. У свою чергу парох храму о.Василь Скрипка висловив слова вдячності єпископу за те, що він завжди в часі прощі намагається бути присутнім разом з вірянами.

Після освячення води єпископ поблагословив парафіян через святкове мирування, під час якого кожен мав змогу прикластися, до святих мощей і попросити помочі чи заступництва.

 Автор: Діана Чавага, прес-секретар єпархії

 


Новини єпархії