«Розпочинаємо цей піст з молитвою, випрошуючи Господа миру  на українській землі, – Преосвященний Владики Василій у Катедральному соборі м. Коломиї

6 березня 2022 р. Б., коли наша Церква розпочинає закликати вірних у прекрасну мандрівку Великим постом, Преосвященний владика Василій Івасюк молився Божественну Літургію у Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї.

Преосвященному владиці Василію співслужили: о. Володимир Білослудцев, адміністратор собору; о. Сергій Триф’як, синкел у справах соціального служіння; о. Віталій Марух.

Преосвященний владика Василій, звертаючись до вірних наголосив: «Неділя прощення – це час змінити наше мислення, почуття і думки. Отець Небесний прощає провини наші і тому ми також повинні прощати нашим винуватцям. Скільки разів? Сім разів чи сімдесят сім разів? Завжди прощати!

Бо прощення – це подати ближньому руку, піти назустріч іншому, пробачити третьому. Якщо ми не подаємо руки і не простимо, тоді у нас немає любові. Хтось каже, що не прощу тобі аж до самої смерті. В такому випадку, ми не допускаємо прихід Божої любові до нашого серця. Коли ми не прощаємо, існує для нас небезпека духовної смерті. Тому Церква закликає прощати, бо так можемо повернутися до життя вічного у Небесному Царстві. Тому Ісус Христос каже: «Коли ви прощатимете людям провини їхні, то й Отець ваш небесний простить вам» (Мт.6:14). Перше велике завдання Великого посту – це навчити людей прощати так, щоб ми могли простити всім винуватцям нашим».

Також владика Василій наголосив, що у цей важкий для України час, коли ворог топче землю, нам усім слід не переставати молитися: «Жахлива війна нахабно втрутилася в життя українського народу. Ми бачили звірства і нелюдяність тих, хто нас убиває. Вони на танки садять дітей і жінок, прикриваючись ними як живим щитом, щоб ще глибше увійти в серце України та принести смерть і повне розорення. Люди цілими селами виходили, щоб своїми грудьми закрити дорогу танкам, які наступають на Україну. Але ми стоїмо в молитві за наше військо, за нашу батьківщину, за наш багатостраждальний український народ і з Богом переможемо».

Вкінці Божественної Літургії відбувся Чин всепрощення.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії