“Простити під час війни це справжній подвиг”, – владика Василій під час молебню за Героями Небесної Сотні

У переддень свята Успення Пресвятої Богородиці правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) спільно з митрополитом Тернопільсько-Зборівським Василієм (Семенюком), єпископом-помічником Теодором (Мартинюком) та численним духовенством помолились біля пам’ятника Небесній Сотні у Зарваниці.

Звертаючись зі словом проповіді до кількатисячного люду, владика Василій (Івасюк) роздумував над темою прощення.

“Жити за словами Христа, а особливо прощати – дуже важко тепер. Війна озлобила суспільство. На Сході нашої країни безпосередньо у військових діях беруть участь не так багато людей. Проте дух війни вже глибоко вкорінився в суспільстві. Через телебачення та інтернет очевидцями війни та її жахів і страждань стають мільйони… Війна проникає у наш розум та душі”, – сказав проповідник.

Владика погодився і з тим, що прощати завжди важко, “однак, – зауважив він, – взаємне прощення можна назвати наріжним каменем християнського життя. Кожен з нас знає, як важно це робити і як важко пробачити незаслужену образу, відповісти добром на зло, як важко похвалити іншого, відгукнутися про людину добрим словом, коли вона нас засудила та зробила нам боляче. Та хіба життєві ситуації можна порівняти з тим, що переживає наша країна сьогодні? Хіба не в тисячу разів важче простити вбивцю, ґвалтівника, терориста? Простити під час війни – це справжній подвиг. Однак лише так наше серце може звільнитися від ненависті. Лише простивши винуватцям нашим – хоч би якими тяжкими були їхні провини – ми можемо просити відпущення власних провин у Небесного Отця…”

Наостанок владика Василій закликав вірних, закінчуючи Успенський піст, звільнити свої серця від ненависті та гніву та прийняти ці слова з усією відповідальністю. “Пам’ятаймо, що через Спасителя, можемо звертатися до Господа як до власного Отця і просити в нього прощення своїх провин, тільки якщо й самі будемо готові простити своїм винуватцям”, – настановив єпископ.

Автор: Діана Чавага прес-секретар єпархії


Новини єпархії