Проща вірних Коломийської єпархії до Зарваниці (відео)

27-28 серпня у Марійському духовному центрі “Зарваниця” відбулась щорічна велелюдна успенська проща. Участь у ній взяли тисячі прочан з усієї України. Найчисельнішою була присутність вірних Коломийської єпархії, які щороку пішки  долають нелегкий шлях, щоб просити ласк та заступництва Пресвятої Богородиці.

У переддень свята митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк, єпарх Коломийський владика Василій Івасюк спільно з численним духовенством відслужили Архиєрейську Божественну Літургію у каплиці біля церкви Пресвятої Трійці.

“Я щасливий бути тут у Зарваниці разом із нашими паломниками, які прийшли і приїхали сюди, щоб оздоровити себе, просити благословення для родин і молитись за Україну та розкиданих долею наших людей по чужих краях. Щорічно вірні Коломийської єпархії: покутяни, гуцули, діти, молоді сім’ї, державні працівники, воїни та багато інших людей доброї волі спішать на прощу в Зарваницю. Мати Божа тут вислуховує наші прохання і подяки, особливо у день Її Успіння”, – сказав у вітальному слові владика Василій Івасюк.

Опісля, вночі,  відбувся багатотисячний похід паломників із запаленими свічками від парафіяльного храму до монументу Пресвятої Богородиці. На чудотворному місці віряни й духовенство, до яких приєднався також єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк, спільно помолились Молебень до Пресвятої Богородиці.

Зі словом проповіді на тему материнства до присутніх звернувся владика Василій Івасюк.

“Мати… Перед нею схилялись царі і владики світу: “перед нею помолюсь, – писав Т.Г.Шевченко, – мов перед образом святим”. Яке життя б ви не прожили, чого б ви не досягли, у терпінні та радості, ніколи не забувайте про найріднішу людину – свою неньку, адже саме завдяки їй ви стали тими, ким ви є”, – сказав єпископ.

Наостанок проповідник дав поради присутнім що вони, як діти, мають зробити для своїх матерів: “Найперше, встигніть за життя мами вчасно піклуватися про неї, не соромлячись, говорити їй слова любові, не відкладати на завтра те хороше, що можна зробити для неї сьогодні! Не дозволяйте мамі почувати себе непотрібною. Відповідайте на її дзвінки, цікавтесь здоров’ям, обіймайте і даруйте квіти… Колись мама дала вам більше, ніж увагу. Вона – дала вам життя”.

Також для всіх присутніх матерів тріо священників Коломийської єпархії підготувало пісенний дарунок.

Відтак програма вечірніх богослужінь продовжилась освяченням води та Хресною дорогою, де у своєму слові єпископ, повчаючи вірних, порушив тему сліпоти – духовної і фізичної.

“Нам боляче дивитися на сліпих, але ще більший біль народжується, коли ми бачимо людину із духовною сліпотою. В одних це може бути гордість і зарозумілість зі свого становища в спільноті, чи зі свого багатства, чи з особистої краси тіла, знання, титулів і т. п. Є ті, що засліплені жадобою грошей, мамони, вигоди, розкоші. Вони не бачать у світі людей нічого доброго, шляхетного, чесного, святого”, – зазначив у своїй проповіді кир Василій.

За його словами, бачачи духовно сліпих не потрібно їх осуджувати, слід виявити їм свою допомогу і співчуття. А себе потрібно берегти, щоб самому не осліпнути.

“Христос часто проходить поміж людьми, приносить їм полегшення і виліковує їхню сліпоту та інші душевні недуги. Передумовою кожного оздоровлення є віра, що приходить через слухання. Сліпі не бачили, але прагнули і шукали зцілення. Тому вони відчули Спасителя, коли проходив близько них, і кричали про змилування над ними й отримали оздоровлення. Святі отці кажуть, коли Євангеліє не називає імена осіб, тоді ця подія відноситься прямо до нашого імені. Тому маємо постійно просити про духовне зцілення, тобто навернення. Безустанно просити Бога, щоб нас просвітив і очистив від скверни. І, навіть, якщо хтось заперечить, мовляв: “навіщо мені каятися, якщо я нічого поганого не зробив?”, то потрібно запам’ятати, що молитва про покаяння ще нікому не пошкодила, і, навпаки, спонукала до глибшого духовного життя”, – пояснив єпископ.

Уже вранці, 28 липня, на площі перед храмом розпочалась Архиєрейська Божественна Літургія, яку відслужив владика Василь Івасюк, єпарх Коломийський зі священниками єпархії та з участю великої кількості вірних.

Пояснюючи значення одного з найбільших свят церковного року, владика Василій сказав: “Святкування дня смерті Божої Матері може виглядати абсурдним, оскільки смерть пов’язана з болем, сумом, відчуттям розгубленості, здивування перед чимось незбагненним і матеріальними втратами. Натомість християнська віра усвідомлює людей, що смерть – це випробування, яке має пройти кожна людина на дорозі до вічного життя. Саме тому Успіння Божої Матері асоціюється з радісними емоціями у віруючих, оскільки допомагає бути прийнятим Богом на небесах.”

Після богослужіння адміністратор Малої базиліки Зарваницької Матері Божої о. м. Дмитро Квич від імені митрополита Василія Семенюка теплими словами привітав духовенство та усіх вірних Коломийської єпархії, які так жертовно кожного року здійснюють піше паломництво до дому Пресвятої Богородиці у Зарваниці. Після цього у каплиці над джерелом відбулося освячення води та окроплення  усіх паломників.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії