Преосвященний Владики Василій звершив Чин похорону за воїном – Петром Поповичем

8 травня 2022 р. Б., Преосвященний владика Василій Івасюк звершив Чин похорону у Храмі Священномученика Йосафата м. Коломия. Знову серед нас горе та смуток, бо бачимо перед собою смерть ще одного новітнього Героя України – Петра Поповича.

Преосвященному владиці Василію співслужили: парох церкви та протопресвітер Коломийського протопресвітеріату о. Володимир Касіян, Протосинкел Коломийської єпархії о. Роман Кіцелюк, віце-канцлер Коломийської єпархії о. Василь Перцович,  о. Віктор Гавриш, о. Сергій Дмитрук, о. Микола Остафійчук, о. Ярослав Врублевський, о. Василь Сметанюк.

Звертаючись до згорьованої родини, владика сказав: «Смерть Петра Поповича – це голос правди про війну в Україні. Сьогоднішній світ наповнений незрозумілими подіями. Тому християни мають особливе покликання – бути «голосом правди» у сучасному самовпевненому і брехливому світі. Голос правди можуть слухати або ж не слухати, чути або ж не чути, однак християни мають говорити і не мовчати, ані на зло, ані на брехню, ані на злобу, ані на ненависть, якими вороги хочуть заполонити наші вуха і серця.

Нині кожен християнин повинен бути «ГОЛОСОМ» у пустині сучасного світу. Кожен має святий обов’язок захищати правду і життя людини від її зачаття аж до природної смерті, бо це дар Божий. Правда Божа є одна і незмінна. Хто не захищає правди,  терпить зло або мовчить на гріх, той не може  називати себе християнином й учнем Ісуса Христа.

Нині кожна людина повинна сказати, що в Україні йде кровопролитна війна і на це християни не можуть мовчати. Ті українці, котрі розсіяні по цілому світі, покликанні говорити на мовах тих країн, у яких проживають, що в нас помирають насильницькою смертю чоловіки, жінки і діти. Світ ХХІ століття на це зло не може мовчати і бути байдужим до нещастя ближнього, бо мовчанка робить співвідповідальним за вчинене зло. Цінуйте життя, кожну людину і не мовчіть на зло. Чинімо волю Божу у земному житті. «З нами Бог», бо ми живемо на своїй благословенній  землі і хочемо миру з перемогою».

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії