Преосвященний Владики Василій звершив Чин похорону за воїном – Миколою Угринюком

4 травня 2022 р. Б., Преосвященний владика Василій Івасюк звершив Чин похорону у с. Стримба, Надвірнянського протопресвітеріату. І знову горе та смуток, жорстока війна забрала з-посеред нас життя ще одного звитяжного Героя України – Миколи Угринюка.

Преосвященному владиці Василію співслужили: протопресвітер Надвірнянського протопресвітеріату о. Андрій Бакота, о. Василь Іроденко, чисельне духовенство Надвірнянського протопресвітеріату.

Провести в останню путь Захисника зійшлося усе село, військовослужбовців, найближчі та найрідніші йому люди.

Владика Василій, звертаючись до вірних, підкреслив: «Багатостраждальна наша рідна Україна. Материнське серце розривається з болю, дитячі сльози навертаються на очі, коли дивимося на тіло померлого воїна Угринюка Миколи Михайловича. Скільки горя і лиха пережив покійний, а скільки випробувань і жертв ще чекає нас попереду? На маленькій території України розгорається полум’я Третьої Світової війни. Всі народи світу стоять на порозі свого існування, тобто «бути» чи «не бути». Святійший Отець, Папа Франциск, вживає всі дипломатичні засоби, щоб повернути мир Воскреслого Христа у світ. У багатьох випадках нам важко зрозуміти кроки Папи – Великого Заступника України. Народ України грудьми своїх воїнів захищає державу, а матері силою молитви в тилу просять Бога про мир. Пресвята Богородице, бережи Україну, змилуйся над нашим народом, оберігай захисників, родичів, дітей і дай їм щасливе життя без вибухів, катувань, даруй нам усім мирне небо.

Господи, прости всі гріхи народу України та прогрішення наших предків; щирі покаяння прийми нині від кожного українця. Господи захисти наш народ, кожного воїна від смерті і на кращу долю всіх нас благослови. Святий Дух допоможе нам об’єднатися навколо Божої Правди, Любові, Мудрості і Добра та дасть нам мужність і силу перемогти нашим воїнам у важкому та нерівному бою. Люди, прощенням очистіть ваші серця від гріхів, наповняючи їх любов’ю. Господи, дозволь ворогам і вбивцям, як блудним синам, повернутися на вузьку і тернисту дорогу та прийняти тайну покаяння».

Пресслужба Надвірняського протопресвітеріату

Фото: Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії