Преосвященний Владика Василій з нагоди храмового празника відвідав парафію Трьох Святителів м. Надвірна.

12 лютого 2022 р. Б. – у величний та торжественний день прослави славних мужів на ревних захисників Христової віри – святого Василія Великого, святого Григорія Богослова та святого Івана Золотоустого, Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, з нагоди храмового празника завітав із душпастирським візитом на парафію Трьох Святителів м. Надвірна.  

Вірні, молодь та діти на чолі зі своїм отцем Богданом Михайлиною, щиро та гостинно зустрічали владику Василія. Опісля відбулася Божественна Літургія, яку очолив Кир Василій Івасюк у співслужінні із отцем-мітратом Богданом Михайлиною, о. Андрієм Бакотою, протопресвітером Надвірнянського протопресвітеріату та духовенством.

У своєму пастирському слові владика Василій зазначив: «Сьогодні величний день приурочений пам’яті трьох владик і вчителів Східної Церкви –  святого Василія Великого, святого Григорія Богослова та святого Івана Золотоустого. У народі цей празник називають ще «Трьох Святих»: святого Василія Великого, святого Григорія Богослова та святого Івана Золотоустого, котрих Церква називає рівноапостольними, стовпами Христової науки та вчителями вселеної…».

Також владика згадав ще одного велета духа та світоча Христової Церкви, 130-річчя з дня народження якого будемо святкувати 17 лютого – патріарха Йосифа Сліпого. «Патріарх Йосиф Сліпий – духовний борець за єдність народу… 22 грудня 1939 року відбувається хіротонія отця Йосифа на єпископа, а замість єпископського жезлу із рук Андрея Шептицького, він отримує дерев’яний посох. Майбутній патріарх, не був готовий до такого звання, а по кількох роках пізніше зізнався: «Я не міг ставити перешкоди моїм свяченням, бо в час гонення свячення не є честю, а в першій мірі тягарем»… Радянська влада засуджувала владику Йосифа чотири рази. Довгих 18 років духівник усіх українських греко-католиків провів у тюрмах і концентраційних таборах. Митрополит Йосиф відбував цю каторгу разом із тисячами таких же, як і він переслідуваних та гнаних співвітчизників. Вони бачили, що, незважаючи на жорстокий фізичний і моральний терор, він був стійким і мужнім».

Вкінці Божественної Літургії Преосвященний владика Василій нагородив о. Миколу Демянчука високою церковною нагородою – золотим Хрестом із прикрасами й привітав його із 15-літтям ієрейських свячень. Також владика вручив грамоту  п. Оресту Осадчуку з нагоди 85-літнього ювілею.

Пресслужба Надвірнянського протопресвітеріату

Світлини: Микола Врубель

 


Новини єпархії