Преосвященний владика Василій взяв участь в урочистостях  з нагоди 113-ої річниці від дня народження Степана Бандери

У м. Коломия вшанували пам’ять Степана Бандери з нагоди 113-ї річниці від дня його народження та в рамках відзначення 80-річчя УПА.

На урочистість зібралося чимало коломиян, активістів, представників влади та молоді. Біля пам’ятника Степану Бандері Преосвященний владика Василій, єпарх Коломийський, із духовенством помолився панахиду. Опісля відбулося покладання квітів.

Звертаючись до людей, владика Василій зазначив: «І настане час, коли один скаже: «Слава Україні!», – і мільйони відповідатимуть, – «Героям Слава!». Ось такі пророчі слова сказав український політичний діяч, голова Проводу ОУН – Степан Бандера… Він усе, що мав віддав за ідею, страждав і боровся за неї. Усі його брати та сестри були знищені. Іншими словами, вони поклали своє тіло і душу за Україну. Ось так виховує своїх дітей УГКЦ – любити Бога, ближнього й Україну. Ми віримо, що нація наша відроджується і тому сьогодні можемо сміливо назвати Степана Бандеру Героєм України».

Степан Бандера – політичний діяч, один з лідерів ОУН. Народився 1 січня 1909 року в с. Старий Угринів, нині Калуського району Івано-Франківської області. Активно займався публічною політикою не лише під час Другої світової війни, а жив нею 15 років до та стільки ж років після. У національно-визвольному русі він завжди надихав й продовжує надихати тих, хто готовий відгукнутися на його славний клич – «Слава Україні!».

Пресслужба Коломийської єпархії

 


Новини єпархії