Преосвященний владика Василій у Страсний Четвер здійснив Чин омивання ніг

Щороку, у Великий Четвер, відбувається згадка події, яка нерозривно поєднана із нашим Господом та Спасителем. Незадовго до Своєї смерті Христос омиває ноги Своїм учням. Цим жестом Він прагне розкрити сутність служіння. Так, як Він служить Своїм найближчим учням, так і вони мають служити один одному та людям.

Також цього дня, на Тайній Вечері, Ісус встановлює Тайну Пресвятої Євхаристії, яка є вершиною богослужіння й Тайну священства, яке Він дарує Своїм послідовникам.

21 квітня 2022 р. Б., згадуючи цей древній жест Христової покори та смирення, в Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї, Преосвященний владика Василій, єпарх Коломийський, очолив Утреню та вечірню з Літургією святого Василія Великого й здійснив Чин омивання ніг.

Владиці Василію співслужили: протосинкел о. Роман Кіцелюк та духовенство Коломийської єпархії.

Звертаючись до священників Владика зазначив: «Христос сказав апостолам як нести ці тяжкі хрести: «Це робіть на мій спомин» (І Кор.11:24). Ось це є щоденне завдання кожного священника в умовах воєнного стану. Великий Четвер – це день, коли Ісус встановив Таїнство Пресвятої Євхаристії і Таїнство Священства. Христос сказав до Своїх учнів: «Це робіть на мій спомин!» (І Кор. 11:24), тобто продовжуйте Мою місію – спасайте людські душі до кінця віків.

Сьогодні ми згадуємо подію, котру Ісус вчинив незадовго до Своєї смерті – умивання ніг апостолам. Каже Ісус: «Приклад дав я вам, щоб і ви так робили, як оце я вам учинив» (Ів. 13:15). Умивання ніг апостолам – це символ упокорення та служіння, яке ламає ієрархію та соціальні норми. Бо саме Ісус вказує на інші цінності, наголошуючи на прощенні, любові, милосерді та допомозі.

У цей день Ісус Христос встановлює та передає Священство Своїм апостолам та їх наступникам, а Пресвяту Євхаристію, як великий дар людині,  приносить з неба. І від тоді Євхаристія стає вершиною діяльності Церкви і джерелом благодатної сили, справжньою вихователькою християнського життя. Отож, Євхаристія створює сопричастя і спрямовує всіх до сопричастя».

Також владика нагадав усім не переставати молитися за нашу багатостраждальну Неньку-Україну: «Нашу Неньку-Україну охопила кровопролитна війна, яка несе руйнування, смерті та знищення усього українського народу.  В сучасних умовах воєнного стану змінилися обставини, час і мислення людей. Блаженніший Святослав називає це новою епохою. Жахлива війна завдає нашому народові безмірних болів і страждань. Пекельні сили засилають до нашого народу своїх посланців ненависті, поневолення, насильства, жорстокості і смерті.  В Україні збувається новітня біблійна картина – сльози, хвороби, зойки матерів за вбитими синами. 

Скрізь ми бачимо жахливі картини руйнувань. Сльози не встигають засихати на наших обличчях. Біль та жахіття назавжди залишаться в наших серцях, бо це неможливо ані пробачити, ані забути. Скрізь ми бачимо горе, але й бачимо відвагу й мужність наших Захисників-Героїв, які полишили свої домівки, своїх матерів, дружин, дітей. Вони не побоялися, не заховалися за чужими спинами, не стали шукати собі комфорту в затишних та тихих куточках, а  поїхали на передову захищати Україну».

Також цього дня, ввечері, Преосвященний Владика молився Утреню Страстей.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії