Преосвященний владика Василій освятив іконостас в храмі с.Гвізд

26 серпня тринадцята неділя по Зісланні Святого Духа на парафії с.Гвізд стала особливою, адже цього дня Преосвященний владика Василій (Івасюк) завітав до храму  Преображення Господнього на освячення іконостасу.

В часі освячення і Архиєрейської Літургії спільно з владикою співслужили: парох храму о.Іван Гедзик,  протопресвітер Надвірнянський о.Андрій Бакота, протопресвітер Пнівський та численне духовенство єпархії.

Після прочитання Євангелія, кир Василій звернувся до парафіян зі словом проповіді. Найперше владика розповів про призначення іконостасу у Божому домі.

“Іконостас відображає суть воскресіння Христового і допомагає зрозуміти нам це таїнство. Характер нашої Літургії є виразно пасхальний. Тому іконостас, який зображує цілу драму людського спасіння, представляє таємниче з’єднання неба і землі та є центральним об’єктом наших храмів і джерелом духовного піднесення для вірних”, – сказав проповідник.

Відтак владика звернув увагу на єваргельску притчу про виноградник. “Перечитуючи цю притчу, стає зрозумілим, що господар зробив все потрібне для успішної і плідної праці найманих робітників. Спостерігаючи цей світ, бачимо велику мудрість Творця, що дав людині все потрібне для її життя: землю, повітря, воду, рослини, тварини, і безліч того, без чого немислиме життя людини у світі. Найбільшою нашою проблемою є невдячність. Цей земний “виноградник” людина дуже швидко почала вважати своїм. Замість того, щоб використовувати всі блага на спасіння своє і ближнього, люди почали збагачуватися неправильно. Наслідком цього споживацтва є прірва між країнами багатими і бідними, між багатими і бідними в Україні. Все це гріхи, про які навіть ніхто не думає. Немає нічого гіршого, ніж мати мовчазну совість. Тоді серце людини настільки твердіє так, що колись вважалося гріхом, перетворюється на благо…”, – повчав кир Василій.

По завершенню богослужіння парох храму від імені чисельної громади подякував Преосвященному владиці за добре слово проповіді, яке глибоко запало в серця вірних і, можливо, вже сьогодні принесе щедрі плоди. Опісля многоліть та щирих слів подяки єпископ поблагословив вірян через святкове мирування.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії