“Повінь у Карпатах – це голос Господа, волання природи і пробудження людської свідомості до захисту дарів Божих”, — владика Василь Івасюк

«Великий Господь наш, та дужий на силі,

Його мудрості міри нема!»

(Пс.147:5)

Вступ. Немає меча більш небезпечнішого для людини як жадібність, і немає щита більш безпечного, аніж його безкорисливість.

І). Повінь у Карпатах – це голос Господа. Папа Франциск дуже влучно сказав: «Бог прощає завжди, людина деколи, а природа ніколи». Отже, людина покликана жити у Божій благодаті і між періодичними природними стихіями – вогнем, водою і вітром.

В Україні у місяці червні 2020 року Мати-земля прийняла на себе удар чергової водної стихії. На території Коломийської єпархії постраждали люди і майно у Коломийському, Косівському, Надвірнянському, Снятинському, Городенківському, Тлумацькому, Верховинському районах та Яремчанська міська рада. Блаженніший Святослав висловлює свої співчуття потерпілим, запевняє у молитвах й організовує посильні збірки на допомогу від проливних дощів і селевих потоків у Карпатах.

Цієї п’ятниці, 26 червня, ми святкуємо Христа Чоловіколюбця. Церква звертається з проханням любити ближнього так, як Христос полюбив нас. Людина, котра живе Пресвятою Євхаристією і бере участь в ній, тоді перетворюється у милосердного Христа. Хочете принести честь Христу Чоловіколюбцю або в народі кажуть Серцю Христовому. Не забувай його тоді, коли дім ближнього забрала повінь і він немає, де голови прихилити, коли його тіло немає одягу та їжі, коли він поранений і потребує медичної допомоги. Вийдіть зі своїх домівок та ласкаво запросіть потерпілого до свого дому, зігрівши, нагодувавши і прихистивши аж до часу поки він не одужає морально і фізично. Не приносіть слави Богові у дорогих домах та шикарних прийняттях, якщо потребуючий знаходиться надворі і терпить голод і наготу. Той, хто сказав: «Це моє Тіло» (Мр.14:22) і «Це моя Кров» (Мр.14:24), Той так само скаже: «я голодував, і ви дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене напоїли; чужинцем був, і ви мене прийняли; нагий, і ви мене одягли; хворий, і ви навідались до мене» (Мт.25:35-36) і «усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили» (Мт.25:40). Почніть годувати голодного, лікувати хворого, а згодом зможете продовжувати дбати про свої потреби. Пам’ятайте початок притчі про багача і Лазаря. Особливо звернімо увагу на її закінчення – щаслива вічність для бідного і пекло для немилосердного багача. Доброта не продається, її неможливо замовити, бо вона проживає в середині нас. Нині це добра нагода милосердям відкрити собі двері Царства Божого!

Висновки. «Великий Господь наш, та дужий на силі, Його мудрості міри нема!» (Пс.147:5). Гідно вшанувати Христа Чоловіколюбця – це прийти кожному потребуючому на допомогу. Духовенство Коломийської єпархії звертається до всіх людей доброї волі з проханням прийняти до свого дому бездомних, врятувати хворих, допомогти волаючим милосердя, подати руку молодим людям і дітям. Невідомо скільки і кому на цій землі визначено прожити, однак свого завдання ми всі ще далеко не виконали. Дай Бог кожному знайти дорогу спасіння, допомогти постраждалим і пройти з ними достойно цей шлях.

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, прославлена у Коломийській іконі «Це Мати твоя», допоможи врятувати і підтримати кожну потерпілу людину цієї важкої хвилини. І так робити щодня!!!

Ісусе милосердний, рятуй постраждалих людей від наслідків селевих потоків і помилуй їхнє життя. Амінь.

Благословення Господнє на Вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

 

 

26 червня 2020 року Божого

м. Коломия


Послання і проповіді