«Покров Пресвятої Богородиці – це захист Діви Марії, простягнутий над усіма християнами», – слово Преосвященного владики у с. Максимець.

14 жовтня 2021 р. Б. – день, коли наша свята Церква вшановує та прославляє Покров Пресвятої Богородиці, Преосвященний владика Василій з архипастирським візитом відвідав парафію Покрови Пресвятої Діви Марії с. Максимець, Пнівського протопресвітеріату, де відбулись урочистості з нагоди 25-річчя свячення храму.

Преосвященного владику Василія велично зустрічали на подвір’ї храму діти й молодь парафії. Опісля о. Григорій Данчишин – адміністратор Церкви Покрови Пресвятої Діви Марії, запросив Кир Василія  очолити Архиєрейську Божественну Літургію.

В цей день Владика Василій здійснив освячення нового престолу та тетраподу на парафії с. Максимець.

Преосвященний владика Василій молився Архиєрейську Божественну Літургію у співслужінні із Пнівським протопресвітером, о. Богданом Михайлиною, о. Григорієм Данчишиним, адміністратором парафії Покрови Пресвятої Діви Марії та чисельним духовенство Пнівського протопресвітеріату.

У своєму пастирському слові, звертаючись до вірних та гостей, Преосвященний владика Василій зазначив: «Ісус Христос віддав Покрову Матері Божій всіх християн. З того часу людство омиває потік всепрощаючої Материнської любові Небесної Цариці. Ця Божа тайна по особливому відкрилась святому Андрію Христа ради юродивому. Чудо це сталося в середині X ст. в східній столиці тодішнього християнського світу – Константинополі. Молячись разом з чисельними людьми у Влахернському храмі, де зберігалася риза Богородиці, святий Андрій підняв очі до неба і побачив Владичицю, Котра йшла по небу в оточенні Ангелів і святих. Мати Божа зі сльозами молила за всіх християн Свого Сина. Закінчивши довгу і щиру молитву, Пречиста зняла зі своєї голови сіяюче наче блискавка велике покривало та розпростерла його над народом. Ось так був об’явлений світові благодатний Покров Богородиці».

Також владика Василій наголосив: «Кожного року в день Покрови Пресвятої Богородиці в храмах служимо подячну Літургію за створення української армії… Військові вибрали нелегку і небезпечну професію – захищати свою Батьківщину… Ми нині згадуємо військових, котрі відійшли від нас, тобто покинули цей земний світ. Їхня смерть принесла в родини сум. Однак віра у Воскресіння Ісуса Христа запевняє нас в тому, що воїни воскреснуть до життя вічного і перемінює нашу біль в надію на їхнє вознесіння сидіти праворуч Бога Отця. Виконавши відповідально свої обов’язки, благодать Воскреслого Христа дає нам надію на швидку зустріч з ними у небі».

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії