Похорон отця Ярослава Шкандрія

Сьогодні, 13 листопада, у Церкві Різдва Пресвятої Богородиці смт. Ворохти, відбувся похорон священнослужителя Коломийської єпархії – отця Ярослава Шкандрія.

Заупокійну Літургію очолив правлячий архиєрей Коломийської єпархії Кир Василій Івасюк у співслужінні із духовенством Яремчанського протопресвітеріату.

Під час богослужіння владика Василій передав співчуття родині та всім, хто переживає гіркий біль втрати й виголосив слово, в якому вказав на довгий шлях у житті, яким покійний отець Ярослава простував у пошуку Бога. Бо усім відомо, що у віці 55 років, отець відгукнувся на поклик Христа, ставши Його вірним та добрим Пастирем. Владика зазначив: «Наш співбрат у священстві отець Ярослав заснув і тепер знаходиться за межею смерті у Божих руках. Час для нього зупинився і він бачить те, у що вірив на землі. Іншими словами, покійний отець продовжує жити, тому що він заснув за прикладом Матері Божої. Натомість невіруюча і нерозкаяна людина помирає, бо вважає, що зі смертю все закінчується, тобто далі вже нічого не існує. Насправді після смерті відкривається правдиве вічне життя або з Богом або без Бога…

«Вузька дорога» є важкою, бо веде до неба через покаяння, щоби зайняти місце праворуч Бога Отця. Такою дорогою йшов наш отець Ярослав. Він постійно пам’ятав, що кожний день може стати для нього останнім. Тому завчасу ретельно полагодив усі справи. Він є прикладом для нас. Іншими словами, ще теплою рукою необхідно передати всі справи так, щоб після смерті в родині панував мир, а не ходження по адвокатах і судах. Ось так і для покійного прийшов останній день життя на землі. Цей день є днем спасіння і визволення від земних справ. Господь пообіцяв прийняти кожного розкаяного грішника».

На закінчення проповіді владика Василій закликав усіх присутніх до спільної молитви за новопреставленого о. Ярослава: «Господи, вислухай наші молитви і молитви цілої Церкви та прости гріхи померлому о. Ярославу і візьми його на спочинок у Свої небесні оселі. Нехай земля для нього буде пухом. Вічна йому пам’ять».

Вкінці заупокійних богослужінь зі словами подяки і співчуття звернувся отець Василь Михайлюк.

Нехай Всемогутній Господь прийме о. Ярослава у Своїх Небесних оселях й сотворить вічную пам’ять!

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії