“Піст – це духовна весна, початок життя”, – владика Василій під час недільної проповіді

17 березня, у першу неділю Великого посту, єпарх Коломийський кир Василій (Івасюк) з архиєрейським візитом прибув на парафію с.Середній Березів аби спільно з вірянами знести молитву до Господа.

Співслужив єпископу парох храму Успення Пресвятої Богородиці о. Роман Шкабрій.

В часі проповіді, кир Василій звернув особливу увагу на слова “Іди за Мною!”. Він наголосив, що цим закликом Ісус Христос звертається до усіх людей.

“Час Великого Посту – це період життя, в якому треба йти хресною дорогою за Ісусом на Голгофу, щоб воскреснути. Християни в Україні та розсіяні по цілому світі йдіть за Спасителем через цілий Великий піст з молитвою на устах, утримуючись від їжі та не з’їдаючи іншу людину обмовами, очорненнями і виконуючи добрі вчинки: голодного нагодувати, хворого відвідати і т.д. Кожний прожитий день – це окрема сторінка, на якій совість записує всі добрі і злі вчинки, а також всі занедбані справи через лінивство чи інші причини”, – пояснив проповідник.

Продовжуючи тему Великого Посту владика додав, що через цей період Церква допомагає людям поглянути у глибину душі, викинути із серця лукавство, стрясти гріховний пил та через покаяння очистити нашу душу і воскреснути до нового життя з Богом.

“Піст – це духовна весна, початок життя. Саме завдяки молитві, покаянню й прощенню ми очищуємо свою душу і серце від гріха. Таким чином життя кожного пробивається через терня і починає міцнішати, допомагаючи дійти до торжества у Воскресінні Христовому”, – сказав кир Василій.

По завершенню Літургії парох храму о.Роман від імені парафіян подякував архиєрею за духовну науку, виголошену в часі проповіді. Відтак єпископ помирував всіх, а наостанок побажав достойно провести піст з користю для власного воскресіння.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії