Під час Хресної дороги коломияни молилися за Україну

Увечері, 5 квітня, у храмі св. Арх. Михаїла м.Коломиї вірні молились Хресну дорогу, яку очолив єпарх Коломийський владика Василій (Івасюк) спільно з духовенством.

Хресна дорога з життєписом Блаженного священномученика Омеляна Ковча – священика-місіонера, в’язеня тюрми на Лонцького у Львові і концтаборі в Майданеку дала змогу присутнім роздумувати над жертовністю ближнім та непохитністю віри. В період більшовицької та нацистської окупації священик продовжував душпастирську діяльність, надаючи допомогу потребуючим незалежно від їхньої національної, релігійної та конфесійної приналежності. І хоч у таборі він помер мученицькою смертю, але до останнього стверджував: “Тут я бачу Бога, єдиного для всіх нас, незалежно від релігійних відмінностей, які є між нами.”

З кожною стацією перед очима розкривався жертовний подвиг о.Омеляна завдяки цитатам із свідчень рідних та тих, хто був ув’язнений або з ним знайомий.

Після Хресної дороги владика Василій звернув увагу на гріхопадіння, які найчастіше переслідують християн. Він зазначив, що люди не хочуть слухати науки, які викривають їх вади, бо звикли чути лише похвалу.

“Тому пророк Осія звертається до нас словами: “Народ мій гине через брак знання” (Ос.4:6). І далі Господь попереджає нас: “що буде з народом, те й із священиком” (Ос.4:9) буде. Священики показуйте особистий приклад праведного і святого життя та заступіться за наш народ, пояснюючи людям, що не можна жити суцільним обманом, вбивствами, беззаконнями й великою кількістю абортів у медичних закладах. Бог змилується над нашою землею, бо Він любить всіх, але прощає тільки тих, хто розкаюється”, – сказав єпископ.

Наостанок вірні спільно помолилися за навернення українського народу і мир у нелегкий для нашої держави час.

Джерело: прес-служба єпархії

 

 


Новини єпархії